Lineage 15.1, Honor 5X ve Sekiz Xperia Cihazı İçin Yayınlandı

Cep Telefonları admin 135 Okundu
sponsorlu reklam

Lineage 15.1, Honor 5X ve Sekiz Xperia Cihazı İçin Yayınlandı

Android telefonu yeni sürümleri desteklemeyenlerin kurtarıcısı olan custom ROM’ların en babası LineageOS, 15.1 sürümünü dokuz ayrı aygıt için daha uygun ayla getirdi.

LineageOS, zeki telefonunuzda yapabileceğiniz değişiklikleri barındıran kayda değer bir ‘custom ROM’. AOSP(Andorid Open Source Project, Açık Kaynak Kodlu Android Projesi) bazlı ve istediğiniz birçok şeyi yapabileceğiniz bir sistem. Android Oreo bazlı bir sistem olan LineageOS 15.1, Honor 5X ve sekiz öbür Sony Xperia cihazı için uygun duruma gelmiş durumda. İşletim sisteminin 15.1 sürümünü alabilen Sony Xpreia cihazlarının listesi ise şöyle:

Honor 5X (kiwi) Sony Xperia SP (huasan) Sony Xperia TX (hayabusa) Sony Xperia T (mint) Sony Xperia V (tsubasa) Sony Xperia ZR (dogo) Sony Xperia ZL (odin) Sony Xperia Tablet Z LTE/Wi-Fi (pollux/ pollux_windy) Sony Xperia Z (yuga)

Her telefonun operasyon süreci bambaşka olduğundan, öbür adlarla isimlendirilmiş durumda. Ayrıca nasıl yükleneceğine dair kılavuzlar da XDA forumundaki ilgili başlıklarda bulunabilir. Lineage 15.1 sürümünü bölge bu Sony cihazlarının kritik yönü ise az daha hepsinin 2013 yılında piyasaya sürülmüş olması. Honor 5X’e devlete ait olmayan 15.1 sürümü bu yılın eylül ayında yayınlanmıştı, devlete ait olmayan sürüme sahip olanlar da güncelleme yaparak resmi sürüme ulaşabilir.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/lineageos-15-1-honor-5x-sony-xperia-devices/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir