Logitech Crayon iOS 12.2 ile yeni iPad Pro’da çalışacak

Haberler admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

Logitech Crayon iOS 12.2 ile yeni iPad Pro’da çalışacak

Apple, tasarımcılara da hitap edebilmek için iPad Pro ile Apple Pencil’ı duyurmuştu. Epeyce elverişli olan birincil cins Apple Pencil’ın ardından yeni tür iPad Pro ile Apple Pencil 2 tanıtılmıştı. Manyetik sıkıntı özelliği ile dikkat çeken Apple Pencil 2, tepkime süresi ile az daha bir devrim yaratmıştı. Ancak Apple, Apple Pencil 2’yi ön plana çıkarabilmek için yeni iPad Pro modellerinde 3. parti kalemlere olan desteğini sonlandırmıştı.

Bugün The Verge’ün şef editörü Nilay Patel, Apple’ın bu politikasından vazgeçeceğini öğrendiğini açıkladı. Nilay Patel, iOS 12.2 güncellemesi ile Apple’ın, yeni tür iPad Pro modellerinde 3. parti kalem desteğini geri getireceğini ve ilk etapta Logitech’in Logitech Crayon kaleminin destekleneceğini açıkladı.

Apple Store’da 69.95 dolara satılan Logitech’in Crayon kalemi, keza tasarımı hem de sunduğu özellikler ile Apple Pencil’ın en büyük rakibiydi.

iOS 12.2 güncellemesi ile bu kaleme yeniden takviye verilecek olması Apple’ın yoluna taş koyacaktır. Ancak Apple’ın bunu kasten kabul edip, 3. parti desteğini genişletmesi oldukça hoş bir haber.

“Herkes atıp tutuyor”

Faydası saymakla bitmiyor

Salah’ın annesini kızdıran resim

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir