Lost Planet Serisi ve RE Code Veronica X, Xbox geriye uyumlulukta

Haberler admin 114 Okundu
sponsorlu reklam

Lost Planet Serisi ve RE Code Veronica X, Xbox geriye uyumlulukta

Microsoft geriye ahenklilik servisine yeni oyunlar eklendi. Capcom oyunları ağır ağır Xbox One geriye doğru ahenklilik sisteminde çoğalmaya başladı. Lost Planet Serisi ve Resident Evil Code Veronica X, Xbox One geriye doğru ahenklilik sistemiyle, Xbox One’da oynanabilir durumda.

Lost Planet Serisi ve RE Code Veronica X, Xbox One’da

Xbox One‘da Xbox 360 oyunlarının oynanabilmesini karşılayan Xbox geriye doğru ahenklilik servisine yeni oyunlar eklendi. Son zamanlarda geriye doğru uyumluluk servisine, bir markanın oyunlarının toplu bir şekilde ekloenmeye başladığını görüyoruz. Bu duruma bir misal de Capcom oldu. Capcom üçü benzer amrkadan olmak üzere dört yeni oyunu Xbox One’a getirdi.  Lost Planet, Lost Planet 2, Lost Planet 3, ve Resident Evil: Code Veronica X. Xbox One geriye uyumlulukta.

Microsoft’un geriye uyumluluk konusunda Sony’ye oranla bir adım önde olduğu muhakkak. YEni nesilde de her iki firmanın geriye uyumlulukta atılımları olacaktır. PlayStation tarafı patent başvuruları ile gündeme geliyor. Oysa hemen şimdi geriye doğru ahenklilik yöntemi kesinleşmiş değil. Xbox tarafı ise,  halihazırda elinde bulundurduğu geriye uyumluluk yöntemini yalnızca yeni nesle uyarlayacaktır. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir