Mate 20 Pro kamerası ne kadar iyi? İşte yanıtı

Haberler admin 137 Okundu
sponsorlu reklam

Mate 20 Pro kamerası ne kadar iyi? İşte yanıtı

Son yılların yükselen isimlerinden biri olan Huawei, özellikle üstteki segmentte güzel işler ortaya koyuyor. Geçtiğimiz sene dünyanın birincil 3 asıl kameralı akıllı telefonunu satışa sunan Çinli üretici, sektördeki dengeleri değiştirmeyi başarmıştı.

Bugün böylece çok modelde 3, 4 ve hatta 5 başlıca kamera kullanılması düşünülüyorsa, bu az çok Huawei’nin tamamen diyebiliriz.
Çinli imalatçı, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu iki amiral gemisi modelinde de 3 asıl kameraya yer verdi. Kamera tarafında Leica kadar desteklenen Huawei, gerek P20 Pro, gerekse de Mate 20 Pro’da hayli gösterişli bir meslek ortaya koydu. Peki bu iki telefondan hangisi daha iyi bir kameraya sahip?

genel olarak kamera konusunda en fazla güvenilen otoritelerden biri olan DoXMark geçtiğimiz günlerde Mate 20 Pro’yu puanladı.

DoXMark’a tarafından Mate 20 Pro kamerası, resim çekim kalitesi açısından P20 Pro ile aynı performansa sahip. Her iki telefon da resim testinden sıradan 114 puan almış. Lakin meslek videoya geldiğinde P20Pro’nun bir tık daha iyi olduğunu görüyoruz. Mate 20 Pro’nun video çekim puanı 97 olarak belirli. P20 Pro’nun puanı ise 98. Yani kamera tarafında P20 Pro’nun Mate 20 Pro’ya kadar bir tık daha iyi olduğu söylenebilir.

Fransa’dan onun için geldiler

Asansörle ortaya çıktı

Rizeli mucit icat etti

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir