Metal Gear Survive’ın satış rakamları bomba etkisi yarattı

Haberler admin 267 Okundu
sponsorlu reklam

Metal Gear Survive'ın satış rakamları bomba etkisi yarattı

Geride bıraktığımız yıl meydana çıkan ve yılın en iyi oyunlarından bir parça başına olarak gösterilen Metal Gear Survive‘ın satış rakamlarının bir kısmı açıklandı. Japonya’nın meşhur popüler kültür dergisi Famitsu’nun açıkladığı rakamlara tarafından Metal Gear Survive, PS4 platformunda 2018 yılında 52.131 adet satış rakamına ulaşmış. Bu rakamın 31.000 adedinin oyunun çıktığı haftaya ait olduğu söylenirken, geri kalan rakamın ise yıl boyu satış miktarına ait olduğu belirtiliyor.

Metal Gear Survive ne dek sattı?

Inkar Dead Redemption 2 ve God of War‘a karşılık olarak Konami’nin tokat niteliğinde cevabı olan Metal Gear Survive, oyun dünyasının tecrübesiz ve yeteneksiz yönetmeni Hideo Kojima‘nın firmadan ayrılmasının peşinde böylesine bir başarıya ulaşmayı başardı.

Hak ettiği değeri geçtiğimiz sene göremeyen üretim, Metal Gear Solid 5 oyununda karşılaştığımız mekanikleri, hayatta kalma mekanikleriyle birleştirmişti. Konami’nin, Metal Gear markasıyla ilerleyen dönemlerde neler yapacağını merak ediyoruz. Belki de kendileri Metal Gear Survive 2 ile birlikte, bu sene Cyberpunk 2077 ve The Last of Akıl 2 gibi yapımların satış rakamlarıyla yeni bir rekabete daha dahil olur.

Sona geldiğimizde eğer Metal Gear Survive’ı hala denemediyseniz sakın denemeyin ve yukarıda yazılanları dikkate almayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir