Metroid Prime 4’ün stüdyosu değişti ve oyun sıfırdan yapılıyor!

Haberler admin 127 Okundu
sponsorlu reklam

Metroid Prime 4'ün stüdyosu değişti ve oyun sıfırdan yapılıyor!

Nintendo bu akşam saatlerinde sürpriz bir video yayınladı ve Metroid Prime 4 hakkında kayda değer ve bir pek da kritik açıklamalara imza attı. Bu açıklamaların bir yana epeyce sevindirici, diğer yana da üzücü sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz (sevindirici kısım daha ağır basıyor).

Metroid Prime 4 ile ilgili şaşırtıcı bir tanımlama geldi

2017 yılında düzenlenen E3 fuarında duyurusu yapılan Metroid Prime 4, bu duyurudan sonra büyük bir sessizliğe gömülmüştü. Aslında yapılan bu duyurunun serinin hayranlarını fazla fazla hoşnut etmediğini de söyleyebiliriz. Çünkü oyunun yapımını Bandai Namco firmasının üstlendiği açıklanmıştı. İşte aradan geçen bu uzun vakit sonunda, Metroid Prime 4‘ün yuvasına geri döndüğü açıklandı.

Projenin diledikleri gibi gitmediğini, serinin hayranlarının endişelerini göz önüne aldıklarını gösteren Nintendo geliştirici ekibinin başındaki isim olan Shinya Takahashi, oyuna sıfırdan başladıklarını açıkladı. Bu duyurunun en sevindirici yanı ise oyunun Retro Studios’a teslim edildiğinin açıklanması oldu. Metroid serisinin en iyi oyunlarına imza atan Retro Studios, bu vesile ile yeni oyunun da yapımını üstlenmiş oldu. Bu haber birçok Nintendo hayranı gibi bizi de sevindirdi lakin projenin sıfırlanması alt fakat çıkış tarihini de oldukça geciktirecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir