Microsoft, Şimdi de Amerikan Ordusu ile Yapay Zeka Teknolojisini Paylaşıyor

Yapay zeka admin 241 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft, Şimdi de Amerikan Ordusu ile Yapay Zeka Teknolojisini Paylaşıyor

Microsoft, yapılan açıklamalara tarafından Amerikan ordusu ile yapay akıl teknolojisini paylaşıyor.

Savaş denince akla ilk gelen ülke hangisi? Eminiz fakat çoğunuzun cevabı benzer, evet Amerika! Amerikan ordusu belirli aralıklarla defalarca gündemde olmayı başarmış olsa da son dönemlerde epeyce sık şekilde adını duyurur hale geldi. Bunun sebepleri için herhangi bir varsayım yürütemesek de, umuyoruz ancak sonuçları suçsuz insanları etkilemez.

Microsoft, yakın vakit öncesinde VR teknolojisini Amerikan ordusu ile paylaştığını açıklamıştı. Şu Anda ise yeni gelen açıklamalara kadar paylaşılan tek teknoloji bununla sınırlı kalmıyor. Microsoft, Amerikan ordusu ile suni zeka teknolojisini de paylaşıyor. Microsoft’un baş avukatlarından biri olan Brad Smith, Fox şirketine yaptığı röportajda durumu “en iyi teknolojimizi paylaşıyoruz” şeklinde özetlerken, bunun Microsoft’un bir görevi olarak görüldüğünü de ekledi.

Açıklamalarda bununla birlikte “Biz içinde bulunduğumuz bu ülkeye hizmet vermek için varız, teknolojimizi paylaşmak bizim görevimiz, bununla birlikte Amerikan hükümetinin de Microsoft’un ardındaki olduğunu bilmek güzel” biçiminde konuşulurken, Microsoft, daha öncesinde de teknolojilerini ordu ile paylaşıyordu.

Her ne değin suni zekanın işlerimizi kolaylaştırdığını inkar edemesek de askeri teknolojinin fazla fazla yapay zeka ile modifiye edilmesi, insanların korkmasına sebep olabiliyor. Bu konu hakkında aracısız olarak Bill Gates kadar herhangi bir açıklama ya da paylaşım yapılmamış olsa da yüksek teknolojinin günlük hayatımıza ne gibi etkileri olacak defalarca beraber göreceğiz.

Kaynak : https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3067807/microsoft-reckons-its-patriotic-to-provide-ai-tech-to-the-zihin-army

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir