Microsoft, Windows 10’da Parola Kullanma Zorunluluğunu Kaldırmak İstiyor

Genel admin 322 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft, Windows 10'da Parola Kullanma Zorunluluğunu Kaldırmak İstiyor

Microsoft, en yeni Windows 10 güncellemesiyle parola kullanım zorunluluğuna bir son vermeyi amaçlıyor.

Nedendir agnostik fakat insanın gözünde dağ gibi çoğalan üşengeçlikler vardır. Bunlardan biri de Windows 10’a 4 karakterli bir PIN kodu meydana getirmek ve girmek istememek… ya da ‘Gizleyecek bir şeyim yok’ düşüncesiyle doğruca masaütünü görmek dilemek de buna sebep olabilir.

Windows 10’da parola ya da pin kodu kullanmak istemiyorsanız, kullanıcı hesabınızı lokal hesaba çevirmek zorundasınız. Bu da ayarlarınızın ve uygulamalarınızın senkronize olmaması anlamına geliyor. Tekrardan bir Windows 10 kurduğunuzda her şeyi tekrar düzenlemeniz gerekiyor ve bu bir vakit sonradan bozucu bir hal alabiliyor.

Microsoft, en sonunda bu soruna bir çözüm getiriyor. Şu lahza Insider programına dahil olan kullanıcılar, 18309 numaralı sürümle bu özelliğe kavuşmuş durumdalar. Windows 10’a telefon numaranızla giriş yapıp gelen SMS kodunu girdikten daha sonra doğrulamayı tamamlamış oluyorsunuz ve parola girmenize gerek kalmıyor. Bu özelliğin 2019 yılının 2. yarısına dek Windows 10’un standart kullanıcılarına da gelmesi bekleniyor.

Kaynak : https://www.howtogeek.com/fyi/microsoft-wants-to-kill-passwords-starting-with-windows-10/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir