Microsoft’tan blok zinciri hamlesi

Dijital para Bitcoin admin 120 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft'tan blok zinciri hamlesi

Microsoft, ödeme tartışmalarını ortadan kaldıracak bir hizmetle blok zinciri işine bir kere daha girmek istiyor. Işyeri, öteki şirketlerin haklarını yönetmelerini ve telif ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Microsoft’un Azure bulut platformu üstünde çalışan hizmet, başlangıçta oyun sektörüne odaklanıyor. Bu alandaki anlaşmazlıklar, içerik sağlayıcıları için büyük maliyetlere dönüşebiliyor. Hakiki zamanlı erişim ve ödemelere göz atma işlevleri sunan hizmet, yeni zeki anlaşma (smart contract) sistemleri baştan sona ödemelerin içten kişilere yapılmasını sağlıyor. Hizmet bütünüyle çalışır ışık halkası geldiğinde Microsoft, dünyanın en büyük kurumsal blok zinciri ekosistemlerinden birine dönüşmüş olacağını umuyor.

Hizmeti desteklemesi için banka devi EY ile anlaşan Microsoft’un oyun dünyasındaki ilk deneği, Ubisoft olacak. Hizmetin altyapısını ise Quorum blok zinciri protokolü, Microsoft’un Azure bulut platformu, blok zinciri teknolojileri ve firmalar arasında yapılan özel anlaşmalar oluşturuyor.

Önceki HaberBankalara “Windows XP Uyarısı” Geldi! Sonraki HaberSnapdragon 1000 Detayları Ortaya Çıkıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir