Microsoft’tan karma gerçeklik

Yapay zeka admin 211 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft'tan karma gerçeklik

Microsoft Haziran ayında, Xbox One’daki sanal ve karma gerçekliğe karşın planlarını askıya almaya kararı aldığını doğrulamıştı. Bu şirketin karma hakikat çabalarına büyük bir darbe gibi görünse de; yazılım devi hala Microsoft Store’dan indirilebilen yeni bir başvuru formu ile karma gerçeklik araçları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Şirket sessizce, yeni yerler keşfetmeye olanak tanıyan bir karma gerçeklik uygulaması olan Outings’i indirmeye sundu. HoloLens ve Windows Karma Gerçeklik kulaklıkları için optimize edilen başvuru formu, harita verilerini tahlil ederek çok dağıtılmış yerlerin 3B görselleştirmelerini görüntülemelerine ihtimal tanıyor.

Mağazadaki Outings tanıtımı şu şekilde:

“Outings, yolculuk bloglarından ve diğer kaynaklardan hoş yerler hakkında yüksek nitelikli seyahat hikayeleri aramanıza olanak tanır. Dış mekan maceraları, tarihi yerler, şehir hayatı, çocuk dostu aktiviteler, hoş manzaralar veya gizli cennetler için aradığınız her şey…
Outings sizin için çok iyi yeri bulacaktır.”

Uygulamanın Bing Maps’ten veriler sunuyor olması olası. Bu kullanım keza Microsoft’un karma gerçeklikteki ilgisinin sürdürdüğünün bir göstergesi. Bu yılın başlarında Microsoft, Everyday Magic ve Evoke Studios’u karma gerçeklik planının bir parçası olarak tek bir şirket haline getirmiş ve yeni kullanım bu yönde bir adım daha atmıştı.

Önceki HaberTesla ve Starman Uzayın Derinliklerine Gidiyor Sonraki HaberNASA yıldızlarda gülümseyen yüz buldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir