Microsoft’tan Ücretsiz GitHub Kullanıcılarına Müjde Geldi

Genel admin 226 Okundu
sponsorlu reklam

Microsoft'tan Ücretsiz GitHub Kullanıcılarına Müjde Geldi

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre GitHub Free kullanıcıları bundan böyle üç müşterek çalışana dek sınırsız özel depolamaya sahip olacaklar.

Microsoft’un geçtiğimiz yılın yaz aylarında web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub’ı satın alması, yazılım geliştirme projeleri için GitHub’ı kullanan geliştiricileri fazlasıyla endişelendirmişti. Şirket, GitHub’ın egemen bir şirket olarak hizmet vermeye ve topluluğunu korumaya devam edeceğini dile getirse de böylece çok geliştirici GitLab ve BitBucket gibi diğer servisleri kullanmaya başlamıştı.

Microsoft, yeni yılın ilk günlerinde GitHub kullanıcılarını fazlasıyla hoşnut edecek bir duyuru gerçekleştirerek satın alma işleminin geliştiricilere fayda sağlayacağını kanıtlamış oldu. Yapılan açıklamaya tarafından artık GitHub Free kullanıcıları da sınırsız özel depolama alanına sahip olacaklar. Fakat projeler için müşterek çalışan sayısı üç ile sınırlı olacak. Daha pozitif müşterek çalışanı projeye dahil etmek isteyen kullanıcıların aidat ödemesi gerekecek.

Ortak çalışan sınırlaması yalnızca özel depolama alanlarında geçerli olacak. Servisin halka açık depolamadaki işleyişinde herhangi bir değişiklik gerçekleşmediğinden sınırsız sayıda karşılıklı çalışan projelere dahil edilebilir. Keza GitHub Developer bundan böyle GitHub Pro olarak adlandırılıyor. GitHub Free’deki bütün özellikleri sunan GitHub Pro, bununla beraber özel depolamalarda sınırsız karşılıklı çalışan ve gelişmiş kod çözümleme araçları sunuyor.

Şirket ayrıca vaktiyle GitHub Business Cloud olarak tanıdık Enterprise Cloud ve önceden GitHub Enterprise olarak tanıdık Enterprise Server için yeni bir birleşik mahsul olan GitHub Enterprise hakkında da bir ilan gerçekleştirdi. Bu mahsul sayesinde GitHub’ı bulutta veya kendi yapılandırmasında kullanan kullanıcıların tek bir ücret ödemesi tatmin edici oluyor. Bütün bu güncellemeler, Microsoft’un platformu terk eden kullanıcıları geri için attığı birincil adım olarak nitelendiriliyor.

Kaynak : https://fossbytes.com/github-free-users-will-now-get-unlimited-private-repositories/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir