MIS ve EVGA, Kendi RTX 2080 TI Modellerini Duyurdu

Donanım admin 414 Okundu
sponsorlu reklam

MIS ve EVGA, Kendi RTX 2080 TI Modellerini Duyurdu

NVIDIA’nın Turing tabanlı olarak ürettiği yeni amiral gemisi grafik işlemci GeForce RTX 2080 TI üstüne inşa edilen MSI ve EVGA ekran kartları, CES 2019’da duyuruldu.

CES 2019’da tanıtılan ürünler aralarında pek çok alımlı teknoloji var: Kuantum bilgisayarlar, giyilebilir teknolojiler, acayip tasarımlara sahip bilgisayarlar. Oyuncuların en çok ilgisini çeken ekipmanlar arasında ise ekran kartları var.

NVIDIA’nın piyasaya sürdüğü RTX 2080 TI üzerine inşa edilen yeni MSI ve EVGA kartlar da fuarda duyurusu yapılan amiral gemisi ekran kartları arasında yer alıyor. MSI kendi kartını GeForce RTX 2080 Ti Lightning olarak adlandırırken, EVGA ise GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN olarak belirlemiş.

Her iki ekran kartının da fuarda olacağı daha önceden kesin olmuştu. MSI’ın kartının görüntüsü daha önce sızdırılırken KINGPIN’in de kısmen göründüğü bir takım fotoğraflar medyaya yansımıştı.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning epeyce şık görünüyor. Cihazın tasarımı da yeni alt yapıyla birlikte değişikliğe uğradı. Üç slotluk yer kaplayan bu yeni heybetli kartın üzerinde de Tox Fan 3.0 tasarımına uygun bir şekilde üç adet fan bulunuyor. Apaçık yer alan fan herzamanki tasarıma sahipken emrindeki fanlarda çift bıçaklı pervaneler kullanılmış. Alt fan bıçakları arasında bulunan RGB LED ışıklandırmalar da fotoğraflarda göze çarpıyor. Bu aydınlatma, cihazın tabi tarafı boyunca da devam ediyor. Kartın kaplamasında karbon fiber ve metal çerçeveler kullanılmış. Ekran kartına baskı girişi sağlanması için üçlü 8-pin zor konfigürasyonu tercih edildiği de görülüyor. Keza ekran kartının soğutma sistemi de GTX 1080 Ti Lightning Z’dekine benzeyecek şekilde değişmiş ama tüm soğutma sistemi fuarda sergilenen kartta yer almıyor.

Yapılan testlerde kartın 2450 MHz hıza kadar çıkabildiği görülüyor. Soğutucunun neye benzeyeceği şu anda bütün belirli olmasa da Gaming X Trio’daki soğutucu sistemine aynı olabilir.

EVGA GeForce RTX 2080 Ti KINGPIN ise daha ziyade overclock ile ilgilenenlere hitap edecek. Var olan KINGPIN tasarımının daha da geliştirildiği kartta en ince ayrıntısına kadar hibrit bir tasarım kullanılmış ve ayrıca hava ayrıca de sıvı soğutma bir arada yer alıyor. Kart olasılıkla son haliyle GeForce GTX 1080 Ti KINGPIN gibi bir kaplamaya ve tek bir büyük fana sahip olacak.

Grafik işlemci çekirdeğinden geçen ve kartın diğer ucunda bulunan 120 mm radyatöre ast sıvı savunma sistemi de kartta yer alacak. Kartın 19 faz VRM’ye ve üçlü 8 pin şiddet girişine sahip olacağı söyleniyor. Kartın TDP değeri ise 520W Turing sisteminde esas olarak karta ne dek enerji verirseniz öyle yüksek sonuçlar elde ettiğiniz göz önüne alınırsa oldukça başarılı overclock sonuçları verecektir.

Bu kartta da bir LCD ekran bulunuyor ve bu ekrandan kartla ilgili bilgileri görebilmek olası. Ekranda voltaj bilgileri, sıcaklık, çekirdek saatleri, GPU verimliliği gibi bilgileri de görülebiliyor.

Hemen Şimdi fiyatları ve çıkış tarihi bilinmese de yapılan tahminler kartların şubat ayında, takriben 1500 dolara piyasaya çıkacağı yönünde.

Kaynak : https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-msi-lightning-and-evga-kingpin-custom-models/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir