Monster Hunter World satış rakamları açıklandı

Haberler admin 174 Okundu
sponsorlu reklam

Monster Hunter World satış rakamları açıklandı

Capcom tarafından geliştirilen RPG tabanlı aksiyon oyunu Monster Hunter World, geçtiğimiz sene 26 Ocak’ta PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuştu. sonradan Ağustos ayının ortalarına dürüst PC için de satışa sunulan üretim oyun severlerden geçer anekdot almayı başarmıştı.

Capcom geçtiğimiz gün mali sonuçların açıklandığı raporda Monster Hunter serisinin son oyunu hakkında da bir takım bilgilere yer verdi. Japon oyun devi tarafından yapılan açıklamada Monster Hunter World’ün tüm dünya genelinde 11 milyon kopyadan artı sattığı belirtildi.

Elbette bu 11 milyon içerisinde bütün platformlar bulunuyor. Keza bu rakama oyunun ayrıca kutulu, keza de dijital sürümleri dahil edilmiş.

sonuç olarak 11 milyonluk satış rakamının oldukça büyük bir başarı olduğunu benimsemek gerekiyor. Özelliklede önümüzdeki günlerde oyuna Witcher serisinin esas karakteri Geralt’ın da katılımıyla bu satmak rakamı bir nebze daha artabilir.

bu arada dip anekdot olarak hatırlatalım. Monster Hunter World’ün genişleme paketi olan Iceborne, önümüzdeki dönemde satışa sunulacak. Birincil etapta PS4 ve Xbox One için gelecek olan genişleme paketinin daha sonra PC için de yayınlanması bekleniyor.

Monster Hunter serisinin bilhassa Japonya ve Çin’de hayli popüler olduğunu da belirtelim.

 

Ünlü futbolcunun kardeşi olduğu ortaya çıktı

Ayrılık haberini böyle kutladı!

Milyonları böyle harcıyorlar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir