Mozilla: Yalnızca Test Ediyorduk, Firefox’a Reklam Almayacağız

Genel admin 201 Okundu
sponsorlu reklam

Mozilla: Yalnızca Test Ediyorduk, Firefox'a Reklam Almayacağız

Geçtiğimiz günlerde Booking.com ile anlaştığı ve 64 numaralı sürümüyle reklam göstereceği iddialarına Mozilla’dan yanıt geldi.

Daha önce Pocket eklentisinin önerilerinde reklam sunan Firefox, Nightly sürümlerindeki bu özelliği bütün sürüme taşımamıştı. Son olarak Snippet sekmelerinde Booking.com reklamları olduğu görülen Mozilla, görünen o ancak bu fikrinden de caydı.

Mozilla irtibat departmanından Justin O’Kelly, Snippet özelliğinin küçük bir denemeden ibaret olduğunu belirtti. Kısa vakit görünen reklamdan herhangi bir biçimde para almadıklarını ve bunun bir partnerlik anlaşması zeka olmadığını belirtti. O’Kelly, sözlerini şöyle noktaladı:

“İnsanlara Firefox kullandıkları için teşekkür etmenin farklı yollarını aramaya çalışacağız. Umuyoruz bu stratejimiz her zaman olumlu sonuçlanacaktır.”

Açıkçası Mozilla ağır ağır reklam yerleştirmelerine ‘yol mu yapıyor’ bilinmez fakat şu belli başlı kadar daima sözlerini tuttular. Firefox’ta hiçbir zaman rahatsız edici bir reklam görmedik. Umuyoruz bu stratejilerini sürdürmeye devam ederler.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/mozilla-says-it-s-anekdot-bringing-ads-to-firefox-browser-524411.shtml

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir