Musk, sizi Mars’a davet ediyor!

Bilim admin 186 Okundu
sponsorlu reklam

Musk, sizi Mars'a davet ediyor!

Mars’a taşınma masrafının ne olacağını merak ediyorsanız, Elon Musk’ın bu konuda bir fikri var gibi gözüküyor. Ünlü yenilik önderinin söylediğine göre Kızıl Gezegen’e bir yolculuğun bedeli “yalnızca” 500.000 dolar olacak ve hatta bir gün bu fiyatın fazla daha altına inmesi bile olası olabilir.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Twitter üzerindeki bir soruya cevap veren Musk, uzay yolcularının gezi masrafını karşılamak için “Dünya’daki evlerini satmalarını” önerdi. sonuç olarak gideceğiniz yerde o eve ihtiyacınız olmayacak.

Musk’ın verdiği sayının hâlâ muazzam bir arz olduğu kesin. Fakat SpaceX’in Falcon 9 roket fırlatmalarının ortalamada 57 milyon dolara mülk olduğu düşünülürse, bu hesaplamanın anlamsız gözükmediği söylenebilir. Keza bu fiyat ile herkes olmasa da, en azından konut sahipleri de seçili azınlığın içerisine girmiş oluyor.

SpaceX’in kurucusu ve CEO’su olarak Musk, günümüzde uzay yolculuğu üzerinde en fazla sesi duyulan isimlerden biri ve insanlığı bir uzay ırkı yapma konusunda kararlı gözüküyor.

Cesur iddiaları ile destekçilerin olduğu dek eleştirmenlerin de ilgisini çeken Musk, Twitter üzerinde yapılan bir takım yorumlar ile yasal problemlerin ortaya çıkmasına bile sebep olmuştu.

Tabi fakat kesin bir gezi fiyatı için hâlâ en azından birkaç sene daha beklememiz gerekecek ancak büyük ölçekli uzay yolculuğu ihtimali, her geçen gün azıcık daha gerçekçi gözüküyor.

Önceki HaberProject Ara Ölmedi mi? İşte Yeni Google Patenti Sonraki HaberOnePlus, 5G Teknolojisini MWC’de Tanıtacak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir