Netflix’e HDR Desteği.

Haberler admin 286 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix'e HDR Desteği.

Netflix kullanıcılarının dikkatinden kaçmayan bir işaret, önemli bir özelliğin Google’ın amiral gemisi modeline geldiğini ortaya çıkardı. Netflix’in resmi olarak HDR destekli cihazlar listesine dahi eklemediği iki cihaz için HDR desteği vermesi, çoğu Pixel kullanıcısı için güzel bir sürpriz oldu.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Netflix’in HDR desteği, bazı Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar, bu özelliği Netflix uygulamasında cihazın desteklemesi durumunda gösterilen HDR yayın logosu sayesinde fark ettiklerini belirtiyor. Ancak bu, tüm Pixel 3 ve Pixel 3XL kullanıcılarını kapsamıyor ve Netflix’in cihaz listesini güncellemekte geç kalması, bu özelliğin uygulama güncellemesi yerine sunucu taraflı olarak sunulduğunu gösteriyor.

Netflix, belirli Android cihazlarında HDR10 standardını destekliyor. HDR destekli ekranlar, daha yüksek dinamik kontrast değerleri sunuyor, bu sayede beyaz tonları daha parlak görünürken siyah tonları daha karanlık görünebiliyor ve bu sayede daha geniş bir renk gamı da desteklenmiş oluyor. Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL’nin HDR 10 standardının desteklememesi, Netflix’in bu iki cihazı resmi olarak HDR destekli akıllı telefon modeli listesine eklememesinin arkasında yatan sebep olabilir. Google Pixel 3, bunun yerine 8-bit tabanlı daha basit bir HDR standardını destekliyor.

Önceki Haberİddiaya Göre 2019’da Üç Yeni iPhone Çıkacak Sonraki HaberNokia 9 PureView, MWC 2019’da Gelebilir!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir