Netflix’in en büyük rakibi

Genel admin 288 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix'in en büyük rakibi

Eğer bundan böyle tanıdığınız öyle fazla kişinin bir Netflix üyeliği olduğunu düşünüyorsanız, olasılıkla haklı olabilirsiniz. Netflix, yeni yaptığı açıklamada Dünya genelinde 139 milyon ücretli üyeye ulaştığını açıkladı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki tatbik izinleri

Yan oysa bu rakam, Netflix’i karşılıklı bir hesap ile ya da test hesabı ile kullanan kişileri içermiyor ve bu da sayının niçin daha yüksek olmadığını açıklıyor. Ancak bu sayı hâlâ Netflix’e ödeme yapan şahısların sayısının Tokyo, Delhi, Shanghai, Sao Paulo ve Mumbai’nin toplamından daha fazla olduğu anlamına geliyor.

Netflix’in en son hissedarlar için raporunda gözüken bu sayı, firmanın 2018’in son üç ayında yaklaşık 9 milyon üye daha kazandığını ve yılı, açılış noktasına kadar 29 milyon daha pozitif aza kapattığını beliriyor.

Eğer analistlerin tahminleri doğruysa, bu koşul Netflix’i Dünya genelinde Amazon Prime üye sayısı ile (en son sayımda yaklaşık 100 milyon) eşit tutuyor ve adeta 40 milyon ücretli üyeye sahip olan en büyük müzik yayımı hizmeti Spotify’ın çok daha ilerisine yerleştiriyor.

Rapora eşlik eden kazanç duyurusunda Netflix’in Amerikalıların her gün TV izledikleri 1 milyar saatin %10’una sahip olduğu belirtiliyor ve bu sayı, canlı sızıntı televizyon ve video oyunları da içeriyor.

Bu açıdan bakıldığında Netflix’in korktuğu en büyük şey Disney+ veya DC Universe gibi diğer yayım hizmetleri yok, Fortnite ve YouTube oluyor. Netflix’in gelir duyurusunda belirtildiği üzere “Biz Fortnite ile HBO’dan daha fazla rekabet ediyor (ve kaybediyor)uz.” “Ekim ayında YouTube birkaç dakika için küresel olarak kapandığı anda, o vakit için izlenme ve aza olma sayılarımız sıçrama yaşadı.”

Netflix’in bu kazanç ve üyeliklerle ne yaptığına gelince, bunun büyük bir kısmının orijinal programlarına geri yatırıldığı rahatlıkla söylenebilir. 2019 yılında Netflix, The Crown, 13 Reasons Why yeni sezonları ve Stranger Things’in üçüncü sezonunun yanı sıra henüz açıklanmayan başka yeni projeleri de yayımlayacak…

Önceki HaberEvet, Sonunda Bu da Oldu: Emoji Dili Geliyor! Sonraki HaberŞimdi de NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Geliyor!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir