Netflix’ten Apple’ı üzecek haber

Haberler admin 149 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix'ten Apple'ı üzecek haber

Günümüzde video servisi hizmeti sunan böylece fazla isim mevcut. Lakin genele bakıldığında global pazarda başarılı olan isim sayısı bir eldeki parmak sayısını geçmiyor. Amerika ve Avrupa da video servisleri arasındaki rekabet Amazon ve Netflix aralarında geçse de ülkemizde Netflix açık ara 1 numarada yer alıyor.

Netflix’in dünya genelinde en kıymetli şirketler arasına girmesi ve son dönemde dev bütçeli ABD yapımlarıyla yarışmaya başlaması Apple’ın da dikkatini çekmiş durumda.

Cupertino merkezli şirket bu pastadan pay alabilmek için kendi video servisini kurma kararı aldı. Uzun süredir Tim Cook ve ekibinin bu yönde çalışmalar yürüttüğünü biliyorduk. Cupretinolu şirket çoktan bir takım yapımcılarla anlaşma imzalamış durumda. Peki Netflix özel içerikleri Apple’ın yeni video servisinde yer alacak mı?

Konu hakkında bir açıklamada yer alan Netflix CEO’su Reed Hastings kendi özel içeriklerini başka servisler ile paylaşmayı düşünmediklerini net bir dille açıklama etmiş oldu. Bu Nedenle Netflix kapıları tamamen kapatmış oldu.

 

80 günde serveti eridi

Test ettiği vasıta cayır cayır yandı

“Dertli halde, yüzü gülmez oldu”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir