Netflix’ten sosyal medya hamlesi!

Mobil Uygulamalar admin 178 Okundu
sponsorlu reklam

Netflix'ten sosyal medya hamlesi!

Netflix’in popüler kültür üzerindeki etkisi şüphesiz ki günden güne büyüyor ve platformun yapımlarında yer alan her detay sosyal medya platformlarının gündeminde kendine iyi veya fena bir yer buluyor. Netflix, bu popülaritenin farkında olan olmalı ancak iOS uygulamasına kullanıcıların seveceği bir özelliği ekledi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Kullanıcılar, iOS platformundaki Netflix uygulaması üzerinden direkt olarak Instagram hikayelerinde veya doğrudan doğruya mesaj üzerinden gözde dizi ve filmlerini paylaşabilme imkanına kavuştu. Netflix’in Instagram entegrasyonu, Spotify’ın Instagram üstünde albüm kapağı paylaşım özelliğine epeyce benzer olarak kullanıcıların paylaştıkları dizi ya da film başlığına ait standart görselin üzerinde çıkartmalar, yazı ve çizimler kullanmasına olanak tanıyor.

Netflix’in bu özelliğini sınamak istiyorsanız, iOS cihazınızda Netflix ve Instagram uygulamalarının son güncellemelerini aldığınızdan muhakkak olun. Netflix uygulamasında Instagram’da paylaşmak üzere bir dizi ya da filmi seçtiğinizde “Bayrak Direği…” butonunu göreceksiniz. Bu seçeneği seçtikten sonradan Instagram üstünde gönderinizi düzenleyip paylaştıktan daha sonra arkadaşlarınız paylaşımınızda Netflix’in sunduğu başlığa dokunarak laf konusu dizi ve filmin sayfasına dosdoğru geçebilecek ve söz konusu içeriği kendileri de -üyeliklerinin olması durumunda- izleyebilecekler.

Bu saldırı, bariz olarak Netflix’in çevrimiçi ortamlarda bahsini arttıracak türden. sosyal ağ üzerindeki mesajlaşmaların odağında edinmek isteyen Netflix’in sunduğu bu yeni özellik, şu lahza için yalnızca servisin iOS uygulamasında sunuluyor ama özelliğin yakın zamanda Android cihazlarına gelmesi de bekleniyor. Instagram’ın hikaye ve doğrudan doğruya mesaj üzerinde paylaşım oluşturma entegrasyonuna sahip olan öteki iki servis daha var: Apple’a ait olan şarkı tanıma servisi Shazam ve popüler müzik akışı servisi Spotify, sevdiğiniz şarkıları Instagram üzerinden kolaylıkla paylaşmanıza ve bu şekilde paylaşılan şarkıları bir dokunuşla kendi servisleri üzerinden dinleyebilmenize ihtimal sağlıyor.

Önceki HaberTwitter’ın görünüşü değişti! Sonraki HaberDxOMark’ta Note 9 ve Pixel 3 Zirveye Yerleşti

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir