Nintendo Switch, PS4’ü yakalamak üzere

Haberler admin 179 Okundu
sponsorlu reklam

Nintendo Switch, PS4’ü yakalamak üzere

Nintendo, Wii U ile yaşadığı düş kırıklığının akabinde yeni bir konsol için kolları sıvamıştı. 2017’nin Mart ayında satışa sunulan Nintendo Switch, Wii U ile yaşanan hayal kırıklığını adamakıllı hafızalardan sildi.

Bilhassa ABD ve Japonya’da yok satan konsol, geçtiğimiz yıl da rakiplerine ayrım attı. Japonya’nın önde gelen oyun mecralarından biri olan Famitsu, 2018’de Japonya’da en fazla satan oyunlar ve konsol satmak rakamlarına ilişkin bazı bilgiler paylaştı. Bu bilgilere tarafından Japonya’da en fazla satan 10 oyundan 8’i Switch için yayınlanmış olan yapımlar.

Keza konsol satış rakamlarına baktığımızda da Switch’in PlayStation 4 ve Xbox One’a ayrım attığını görüyoruz.

Geçtiğimiz yıl Japonya’da Nintendo Switch 3.482.388 adet satarken, PlayStation 4 1.695.227, Xbox One ise 15.339 adet satabilmiş.

Toplam rakamlara baktığımızda ise Switch’cilt 3 yıl önce satışa sunulan PS4’ün 7.552.090 adet sattığını görüyoruz. Nintendo Switch’in toplam satmak rakamı ise 6.889.546. Yani aradaki 3 yıla rağmen Switch, PS4’ü yakalamış gibi görünüyor. Olasılıkla 2019’da Switch’in toplam satmak rakamı, PlayStation 4’ü geride bırakacaktır. Bu da Nintendo için manâlı bir galibiyet diyebiliriz.

öte taraftan en çok satan oyunun da PS4 için yayınlanan Monster Hunter World olduğunu belirtelim. Oyun bu platformda toplam 2.85 milyon kopya satmış. Bu oyunu 2.66 milyon kopya ile Super Smash Bros. Ultimate peşine düşüp takip ediyor. Listedeki diğer oyunlar ise sırasıyla şu şekilde; Pokemon Let’s Go Pikachu, Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Party, Kirby Star Allies, Minecraft Switch Edition, CoD BO 4, Super Mario Odyssey.

Efsane dönüyor

O ilde de görüldü

Galatasaray’da ayrılık zamanı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir