Nokia 9 PureView özellikleri nasıl olacak?

Haberler admin 143 Okundu
sponsorlu reklam

Nokia 9 PureView özellikleri nasıl olacak?

Android pazarına süratli bir antre yapan Nokia, bu yıl tanıtacağı beş kameralı telefon ile fazla konuşulacak gibi görünüyor. Nokia 9 adını taşıyacak olan bu model, Nokia’nın bir dönem ihtilal yaratan PureView teknolojisinden gücünü alacak. Bugün ise Nokia 9’a ait olduğu söylenen CAD görselleri paylaşıldı.

Sızdırılan görsellere tarafından; Nokia 9’un beş kamerası telefonun orta-üst bölümüne konumladırılacak. Görselde 7 kamera varmış gibi görünüyor. Ancak bunlardan sadece beşi kamera olacak. Diğer ikisi flaş ve otomatik odak sezgi sensörü olacak.

Nokia 9’un 8 GB RAM ve Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Telefonun ekranı ise 5.99 inç büyüklüğe ve QHD çözünürlüğe sahip olacak. 4.150 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan Nokia 9, Quick Charge 3.0 ile gelecek.

Nokia, işlemci konusunda büyük bir kusur yapıyor olabilir. Beş kamerası ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak olan telefona bizce Snapdragon 855 yonga seti uygu. Bakalım Nokia, telefonun nihai sürümünde hangi işlemci ile karşımıza çıkacak?

6-0’dan sonra şoke eden hareket!

Çoğu kişi farkında olan bile yok!

Yıllar ona yaramadı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir