Nvidia, G-Sync Desteğinin Getirileceği 12 FreeSync Monitörü Açıkladı

Donanım admin 143 Okundu
sponsorlu reklam

Nvidia, G-Sync Desteğinin Getirileceği 12 FreeSync Monitörü Açıkladı

Nvidia’nın G-Sync teknolojisi oyun deneyimlerini çok üstteki düzeylere taşıyor.

Oyun oynadığınız esnalarda ara sıra ekranda (çoğunlukla üst kısımda) bir indirilmiş olduğunu, karelerin atlandığını görmüşsünüzdür. Bu sorunan çözüm olarak Nvidia, işlemci ve monitörün senkronize bir şekilde çalışmasını ve karelerin atlanmasının en üye indirgenmesini sağlayan G-Sync teknolojisini ilerletti. Bu teknolojiyi kullanabilmek için monitörlerin özel olarak planlanmış olması gerekiyor.

Nvidia G-Sync’i destekleyen monitörler: 

Acer XFA240 Acer XG270HU Acer XV273K Acer XZ321Q Agon AG241QG4 AOC G2590FX Asus MG278Q Asus VG258Q Asus VG278Q Asus XG248 Asus XG258 BenQ XL2740

Nvidia bugün yayınladığı yeni bir güncelleme ile G-Sync’in desteklendiği Free-Sync monitörlerin sayısını 12’ye çıkardı. Nvidia yaptığı güncelleme ile VRR (değişken onarım hızı) desteğine sahip olan Free-Sync monitörleri, AMD’nin Free-Sync’i için yapılmış olanları, G-Sync teknolojisinde kullanılabilir monitörler olarak duyurdu.

Ekran ve gösterme hızını saniyede 60 kareye kilitleyen G-Sync teknolojisi geliştirilmiş versiyonu ile Nvidia göre yayınlandı. Bu özelliği açtığınızda oyunları yüksek FPS (saniye başına kare) değerleriyle oynayamıyorsunuz ama bunun yerine epeyce yumuşak geçişlere sahip akıcı bir oyun deneyimi elde etme şansını yakalıyorsunuz.

Kaynak : https://www.windowscentral.com/list-all-nvidia-g-sync-compatible-freesync-monitors

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir