NVIDIA robotlara bulaştı!

Bilim admin 226 Okundu
sponsorlu reklam

NVIDIA robotlara bulaştı!

NVIDIA, Seattle’da yeni bir robotik araştırma merkezi açtı. Imal, lojistik, sağlık ve daha fazlası üzerinde çalışacak olan NVIDIA, bu merkezde endüstri ve akademik uzmanlarıyla beraber karışık görevleri güvenli bir şekilde yerine getirebilecek yeni tür robotları geliştirme üzerine yoğunlaşacak.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Washington Üniversitesi kampüsü yakınına kurulan robotik araştırma merkezi, Dieter Fox yönetiminde çalışacak. Robotik Araştırmalar Kıdemli Müdürü olarak görev alacak olan Fox, bu konuda oldukça yetkin. Robotik alanlarda araştırmalarda bulunan Fox, suni zeka ve derin öğrenme konularında da uzman. Dieter Fox, 2009’dan 2011’e değin Seattle’daki Intel Araştırma Laboratuvarları Direktörü olarak tahsis yapmıştı.

Oynat

Fox, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçmişte robotik araştırmalar, entegre sistemlerden ziyade küçük ve bağımsız projeler üstüne yoğunlaştı. Biz tüm bunları bir araya getirecek ve disiplinlerarası uzmanlarla beraber insan – robot etkileşimleri, derin öğrenme ve yoklama ile seziş konuları üstünde çalışacağız,” diyor. Şu an yeni laboratuvarda 50 şahsiyet bir kadro kolları sıvamış durumda.

Şu lahza NVIDIA’nın laboratuvarında çalışılan lk konu, bir mutfak simülatörü. Muhakkak işin içinde NVIDIA olunca, laboratuvarda kullanılan ekran kartlarının da TITAN GPU‘lardan oluştuğunu maddeler halinde sıralamak lüzumlu. Mutfak simülatörünün kısa bir demosunu hemencecik yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

Önceki HaberNokia 9 PureView, MWC 2019’da Gelebilir!  Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir