O çekilen film aslında iPhone ile çekilmemiş

Haberler admin 133 Okundu
sponsorlu reklam

O çekilen film aslında iPhone ile çekilmemiş

Apple’ın akıllı telefonlarını tasarlarken en fazla üstünde durduğu noktalardan birisi de kamera. Özellikle son yıllarda TV ekranlarında da dönen iPhone reklamlarında kamera özelliğinin ön plana çıkarıldığını görüyoruz.

Öncelikle şunu kabul etmemiz gerekiyor. Apple kamera konusunda hayli başarılı işler çıkarıyor. Bugün iPhone XS ya da XS Max’ta bulunan kameranın, son derece iyi çekimler yaptığını biliyoruz.

Ortamlarda iPhone XS ile çekildi dersin kim bilecek?

Ama Apple bu durumu bazen çok pozitif abartabiliyor. Geçtiğimiz günlerde Cupertino merkezli şirket, resmi YouTube hesabı üzerinden Chinese New Year – The Bucket isimli kısa bir filmi takipçileriyle paylaştı.

Videonun anında altında da filmin Jia Zhangke tarafından iPhone XS ile çekildiği belirtilmişti. Doğal olarak böyle bir filmin yalnızca bir telefon ile çekilmesi, izleyenleri hayli etkiledi. Apple her ne dek videoda muavin programlar ve donanımlar kullanıldığını belirtse de bu “tezgâhtar program ve donanımlar” konusunda net bir yorumlama yapılmamıştı.

Geçtiğimiz gün ortaya meydana çıkan bir habere göre Apple filmin çekimi esnasında aşağıdaki merceklerden yararlanmış.

Evet bu mercek bayağı bir telefonu bile profesyonel makinaya çevirebilme yeteneğine sahip. Netleme, odaklama, ışık yansımaları kısacası tüm unsurları yapan gerçekten iPhone XS değil bu lensler diyebiliriz.

Apple’ın bu video ile kullanıcıları açık bir şekilde yanılttığı red edilemez. Yani yarın bir gün iPhone XS aldığınızda böyle bir merceğe sahip değilseniz, aşağıdaki video dek çok büyük çekimler yapmayı da beklemeyin.

16 maçta 293 gol attı!

Ilk soruda elendi

El ele alışverişe çıktılar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir