OnePlus 6T şarj sorunu can sıkıyor

Haberler admin 124 Okundu
sponsorlu reklam

OnePlus 6T şarj sorunu can sıkıyor

Yıllar içerisinde akıllı telefon sektöründe manâlı gelişmeler oldu. Bugün satışa sunulan son model bir amiral gemisi ile 5 sene önce kullanıma sunulan model aralarında dağlar dek ayrım var. Fakat söz konusu batarya olduğunda bu farkın öyle da büyük olmadığını görüyoruz. Çünkü aradan yıllar geçmesine karşın pil tarafında önemli adımlar atılamadı.

Pil tarafında istenilen düzeye ulaşılamayınca, üreticiler de seri şarj teknolojilerine yöneldiler. Mesela geçtiğimiz yılın sonlarına içten satışa sunulan OnePlus 6T yalnızca yarım saatlik yük ile tüm günü çıkartabiliyor. En azından üreticinin iddiası bu yönde. Çünkü son dönemde kullanıcılar OnePlus 6T’nin şarjının süratli bir şekilde tükendiğini iddia ediyorlar.

Bahse konu sorun bütün 6T modellerini kapsamıyor. Fakat Reddit üzerinde bu sorundan davacı olanların sayısı hayli fazla. İşin ilginç yanı ise telefonun fabrika ayarlarına döndüğünde şarj sorununun da ortadan kayboluyor olması.

Bu şart OnePlus6T’nin yazılım kökenli bir problemle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Olasılıkla Çinli imalatçı bu sorunu çözmek için önümüzdeki günlerde bir güncelleme yayınlayacaktır. Fakat güncelleme yayınlanana dek bu sorunu yaşayanların tek çaresi, telefonu fabrika ayarlarına döndürmek.
Bu arada dip anekdot olarak belirtelim. OnePlus 6T ülkemizde internet üzerinden 3700TL civarında fiyatlardan satılmakta.

Ilk soruda elendi

18 milyon liralık soru işareti

Scott ve Sofia’nın aşkı para basıyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir