Online oyunseverlerin sorunları çözülüyor

Haberler admin 255 Okundu
sponsorlu reklam

Online oyunseverlerin sorunları çözülüyor

Online oyun oynamayı sevenlerin mutlaka kuvvetli, minimum çift bant fakat tercihen üç bant desteği olan ve yüksek temas hızı sunan bir yönlendirici (router) kullanmaları gerekiyor. Ilk Kez bu yönlendiricinin 802.11ac destekli bir mahsul olması durum.

Böylece yüksek WiFi hızı elde edilebilir. Ayrıca oyuncuların birinci tercihi olan kablolu bağlantıda da Gigabit Ethernet desteği sunan ve fazla sayıda Ethernet girişi bulunan bir mahsul olması gerekiyor. TP-Link’in bu niteliklere yerinde birçok modeli bulunuyor. Fakat özellikle oyuncular için geliştirilen Archer C5400X ya da Archer C5400 modelleri, oyun severlerin tüm gereksinimlerine yerinde yönlendiriciler.

Dinç fakat biraz daha yerinde fiyatlı yönlendirici tercih eden kullanıcılar ise Archer C3150 modelini kullanabilirler. Bu dinç yönlendiriciler ile oyun oynarken evde başka birinin benzer anda HD film indirmesi sorun olmuyor; oyun keyfi hızını kesmeden devam edebiliyor.

Online oyun severler bambaşka kablolu ürünleri ağa dahil etmek için ağ anahtarı (switch) denilen ürünlere de gereklilik duyuyorlar. Bunlar aralarında ev kullanıma yerinde ve oyun severlerin ihtiyacını karşılayacak model ise TL-SG116 Her hangi bir yapılandırma gerektirmeden tak&çalıştır özellikli bu ağ anahtarı, 16 adet yüksek çabuk Ethernet girişi ile bir evin ihtiyacına fazlasıyla yeterli. Gigabit bağlantı sunan ve bu sayede oyunların gerektirdiği yüksek ağ bağlantısını sağlayan ürün, enerji tasarrufu özelliği ile de daha eksik elektrik tüketiyor.

Kablosuz bağlantıyı seçim edenler için…

Mesela, katlı bir evde yaşayan ve her katta; her bölümde internete bağlanmak isteyen ama kablo çekerek bakış kirliliği oluşturmak istemeyenler için en ideal çözüm powerline adaptörler. Elektrik hattını internet hattı haline getiren bu ürün grubu içinde oyuncular için ideal olan modellerden biri TL-WPA9610KIT

Ayrıca kablolu ayrıca kablosuz temas desteği sunan bu ürün ile elektrik prizi olan her yere interneti taşımak ve ister kablolu ister kablosuz bağlanarak oyun keyfini evin her yerinde devam etmek mümkün. HomePlug AV2 teknolojisine sahip bu mahsul ile 2000Mbps’ye varan hızlara ulaşılabiliyor. 2×2 MIMO, çift bant gibi gelişmiş teknik özelliklerinin yanında son derece basit bir kullanıma da sahip olan mahsul dar taşınması sebebiyle sık yer değiştirenler; kiracılar vb için de uygun bir ağ çözümü.

Evinde yeni nesil ağ çözümleri olan fakat kullandığı bilgisayarda bu teknolojiler bulunmayan oyun severler için de USB WiFi adaptörleri çözüm oluşturuyor. Yüksek ağ hızından muamele etmek isteyen ama bilgisayarında AC destekli bir ağ kartı olmayanlar; örneğin TP-Link’in Archer T9UH model adaptörü ile bilgisayarın temas hızını da yükseltebilir ve oyunlarda daha yüksek performanslara ulaşabilirler.

AC destekli; çift bantlı, üzerindeki dört adet anten tamamen geniş kapsama alanı sunan; hüzmeleme (beamforming) teknolojili ve USB 3.0 destekli bu adaptör bilgisayarın temas hızını ve performansını üstteki seviyelere çıkarıyor.

Mert Alaş: 10 yıl önce, 10 sene sonra

Sezon sonunda Galatasaray’da!

Meşhur plajda timsah saldırısı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir