Opera VPN geri dönüyor!

Mobil Uygulamalar admin 211 Okundu
sponsorlu reklam

Opera VPN geri dönüyor!

Opera, kullanıcılarına bedava VPN (Sanal Özel Ağ) hizmeti sunan bir tarayıcı olarak öteki tarayıcılardan ayrılıyor. Masaüstü sürümünde bu hizmeti uzun bir süredir sunan tarayıcı, benzer hizmeti Android kullanıcılarına da farklı bir dilekçe olan Opera VPN uygulaması ile sunmuştu.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

Ama Opera VPN uygulaması bir vakit sonra sona erdirildi ve kullanıcılar için ücretsiz VPN seçeneklerinden bir tanesine bu şekilde ortadan kalktı. Oysa Opera, VPN hizmetini Android kullanıcılarına ücretsiz olarak bir kere daha sunmak için harekete geçti ve Opera Tarayıcı’nın Android sürümüne gelecek olan yeniliği bir blog yazısında duyurdu.

Opera’nın Android tarayıcısının son beta sürümü, dahili VPN özelliği ile kullanıcıları öbür bir VPN uygulaması yüklemekten kurtaracak. Opera’nın sunduğu bedava VPN hizmetinin bir bilgi kotası bulunmuyor ve şirket, herhangi bir uygulama kaydının tutulmayacağı konusunda laf veriyor. Oysa Opera’nın VPN servisinin sunduğu sunucular açıklanmış bölgeler ile sınırlı olacak. Avrupa, Amerika ve Asya‘da yer alan sunucular VPN bağlantısı için erişime açık olacak ama kullanıcılar bu seçenekler arasında tam sunucu konumunu seçme özgürlüğüne sahip değil.

yine de bedava bir VPN hizmeti olarak Opera’nın sunduğu VPN çözümü oldukça iyi bir seçenek olarak kendini gösteriyor. Opera bu ücretsiz ve sınırsız hizmetini bununla birlikte masaüstü tarayıcısında da sunduğunu hatırlatalım.

Önceki HaberGalaxy S10’un Duvar Kağıdı Sızdı Sonraki HaberSamsung Akıllı Telefonlarda Terabyte Sınırını Aştı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir