Opera’ya “cüzdan” geldi

Dijital para Bitcoin admin 181 Okundu
sponsorlu reklam

Opera'ya

Opera, Londra’da gerçekleşen Hard Fork Decentralized blok zinciri etkinliğinde Android’deki web tarayıcısına bir dijital cüzdan ekleyeceğini duyurdu.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Firmanın mobil web tarayıcısının son sürümü, kullanıcılara Ethereum gönderip alma işlevi sunacak. Opera, kripto para birimi desteğiyle bilgiye ulaştırma rolünü geliştireceğine, para transferlerini internete taşıyacağına ve kullanıcıların çevrimiçi kimliğini daha iyi denetleme etmelerine olasılık tanıyacağına inanıyor.

Opera’nın Android sürümü, Ethereum blok zincirine varmak için Infura platformunu kullanacak. Bu platform, Ethereum blok zincirine güvenli, istikrarlı ve ölçeklenebilir bir erişim sağlıyor.

Kripo para birimleri, blok zinciri ve değişik sistemler gibi gelişmekte olan teknolojiler, Web 3 olarak tanımlanıyor. Opera, bugünkü web’in geleceğin merkezi olmayan web’ine, yani Web 3’e kapı olacağına inanıyor. Bu yüzden Opera’nın yeni yayınlanan sürümü, Web 3 desteğiyle geliyor.

Yeni teknolojilerin yaygınlaşabilmesi için kullanıcılara karmakarışık görünmemesi gerekiyor. Opera da bu yüzden Web 3’ü Android web tarayıcısıyla bütünleştirdiğini söylüyor.

Önceki HaberFortnite’tan Rozet Hediyeli Etkinlik  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir