Overwatch’un yeni eşcinsel kahramanı belli oldu

Haberler admin 127 Okundu
sponsorlu reklam

Overwatch'un yeni eşcinsel kahramanı belli oldu

Geçtiğimiz gün Overwatch için yayınlanan yeni ufak hikaye Bastet, oyunun dünyasında oyunculara yeni bilgiler veriyor. Başlıca‘nın, Kahire’de üstlendiği görevden alıntılara yer veren hikayede, Soldier 76 da (Jack Morrison) bulunmakta. Jack Morrison’ın, saklanma yerine dışarı giden Belli Başlı, Morrison’a ait bir fotoğraf bulur. Hikayede, fotoğrafta bulunan siyah saçlı kişinin (Vincent) ise oyunun hikayesinde Morrison’un eski sevgilisi olduğu belirtiliyor. Arasında geçen konuşmada ise Morrison, “İlişkiler bizler için pek de dinç yürümüyor” cümlesini kuruyor. Böylelikle karakterimizin eşcinsel olduğu ortaya çıkmış durumda. Ayrıca hikaye yayınlandıktan sonradan, Overwatch’un yazarlarından Michael Chu’nun da, Soldier 76’nın eşcinsel olduğunu doğruladığını belirtelim.

Soldier 76’nın eşcinsel olduğu ortaya çıktı

Overwatch'un yeni eşcinsel kahramanı belli oldu

Bundan önce ise geçtiğimiz yıl Tracer için yayınlanan hikayede, karakterimizin Emily adında bir sevgilisinin olduğunu öğrenmiştik. Tracer karakterinin de eşcinsel olduğu, geçtiğimiz yıl kesin olmuştu. Bakalım bir sonraki sene yeniden diğer bir karakterin daha eşcinsel olduğu ortaya çıkacak mı?

Her türlü oyuncuya hitap etmek isteyen Overwatch, bu stil atılımlarıyla kendini diğer oyunlardan ayırmayı başardı. Son olarak oyuna Ashe karakterini getiren geliştiriciler, oyunu desteklemeye devam ediyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir