Oyun için ailesinden telefon istedi, alamayınca intihara kalkıştı

Haberler admin 232 Okundu
sponsorlu reklam

Oyun için ailesinden telefon istedi, alamayınca intihara kalkıştı

Battle Royale türüne milyonlarca oyuncu kazandıran PUBG, mobil sürümü sayesinde de milyonlara ulaşabiliyor. Kısa sürede global bir oyun olan PUBG, bu sıralar Fortnite‘la birlikte mobil oyuncuların gözdesi konumunda bulunuyor. Oyuncuları kendine bağlayan üretim, bu kere Hintli bir oyuncuyu gereğinden pozitif bir şekilde kendine bağlamış. Yabancı basında ortaya çıkan habere kadar Hindistan’ın, Mumbai kentinde yaşayan genç oyuncu, maalesef telefonunun teçhizat yetersizliğinden nedeniyle PUBG’yi oynayamıyor.

PUBG’yi çalıştıran telefonu alamayınca intihar etmek istedi

Ailesinden 37,000 Rupi‘lik (takriben 2600 TL) bir akıllı telefon isteyen 18 yaşındaki genç, ailesinin sadece 20,000 Rupi‘lik (takriben 1600 TL) bir telefonu karşılayacağını öğrenince sinirden az daha küplere bindi. PUBG’nin mobil sürümüne bağımlı olan oyuncu, istediğini almak için ise ailesini ölümüyle tehdit etti. Bu tehditlere kulak asmayan ailesi ise genç oyuncunun intihar girişimiyle aleyhinde karşıya kaldı.

Söylenenlere göre genç oyuncu, evlerinin mutfağında kendini asmaya çalışmış. Ailesine telefon aldırtmak için böyle girişimde yer alan oyuncu, yine de amacına ulaşamamış. PUBG’nin mobil sürümüne bu değin bağlanan oyuncuya hayatta başarılar diliyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir