Pakistan, Bitcoin’i engelledi!

Dijital para Bitcoin admin 125 Okundu
sponsorlu reklam

Pakistan, Bitcoin'i engelledi!

Kripto paralar, Bitcoin‘in geçen senenin sonuna dürüst yükselen fiyatıyla fazla daha popüler ışık halkası gelmişti. Oysa Pakistan, gelişen talebe karşın kripto paralara o kadar talep etmedi. Şimdi ise Pakistan Devlet Bankası, sanal paralara veya ICO’lara yapılacak yatırımları, satışları, üretimi ve değiş tokuşu yasaklayan bir genelge yayınladı.

Devlet bankası, Bitcoin, Pakcoin, Litecoin ve diğerlerini dağıtmaya yetkili hiçbir kurumun bulunmadığının altını çizdi. Bunun yanına bütün bankalara bu para birimlerine yatırım yapmaktan kaçınmaları konusunda tavsiye verildi. Buna ek olarak kripto para transferlerinin hepsinin değişken olarak raporlanacağı ve Mali İzleme Birimi (FMU) kadar ilgili bireylere yönelik yasal operasyon yapılacağı bildirildi.

Bu gelişmenin kripto paraların akıcı fiyatlarından kaynaklandığı düşünülüyor. Oyun platformu Steam de benzer sebeple Bitcoin desteğini Aralık ayında sonlandırmıştı. Bunun yanına kripto para borsalarının da güvenilirliği tartışılıyor.

Bitcoin, şu an 7.150 dolar seviyesinde ve birkaç ay önceki değerinin oldukça arkasında. Twitter ve Google’ın kripto para reklamlarını engellemesinin arkasından Pakistan’dan gelen bu engellemenin, kripto para dünyasını nasıl etkileyeceği merak konusu. sırası gelmişken, Pakistan Devlet Bankası’nın dijital paraları engelleyen tek banka olmadığını vurgulamakta avantaj var.

Önceki HaberApple iPhone 8 RED Bugün Tanıtılacak mı? Sonraki HaberŞimdi de Apple Watch’a dava açıldı…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir