Picasa

Programlar admin 194 Okundu
sponsorlu reklam

Picasa

Picasa, bilgisayarınızdaki resimleri bulmanıza, editlemenize, resim arşivi oluşturmanıza ve paylaşmanıza muavin olan bir resim düzenleme programı.

Picasa programını her açışınızda bilgisayardaki fotoğraflar otomatik olarak tespit edilir (unuttuklarınız dahil) ve fotoğraf arşivi olarak tarihe, klasör adına göre organize edilir.

Picasa bununla birlikte bir fotoğraf düzenleme programıdır. Bir tıklama ile resimlere efekt verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Keza baskı alma, resim paylaşma, işlemleri de tek yerden yürütülebilir.

Picasa yazılımında dahili olarak bulunan araçlar doğru; fotoğraflarınızı sıkıştırma işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmadan e-posta aracılığıyla resim paylaşma işlemi gerçekleştirebilir; resimleri Google+’da paylaşabilir, resim baskıları alabilirsiniz.

Ayrıca bu yazılım tamamen; resim koleksiyonlarınızı istediğiniz anda şipşak bir USB’ye, CD’ye veya bir sabit sürücüye yedekleyebilirsiniz. Picasa ile tıpatıp Gmail’de olduğu gibi fotoğraflarınıza etiket ve yıldız ekleyerek düzenlemenize; bütün resimler için başlıklar yazmanıza ve resimlerinizi olduğu kadar, videolarınızı da düzenlemenize olasılık sağlar. Picasa Türkçe olarak da kullanılabilir.

İndir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir