Pixel 3 ve OnePlus 6T’ye Bildirim Işığı Ekleyen Bir Uygulama Yayınlandı

Mobil Uygulamalar admin 279 Okundu
sponsorlu reklam

Pixel 3 ve OnePlus 6T'ye Bildirim Işığı Ekleyen Bir Uygulama Yayınlandı

Gün geçmiyor ki Android telefonlardan bir fiziki özelliğin daha yok olmaya başladığını görmeyelim. 3.5mm’lik kulaklık girişinden sonradan sıra bildirim LED’lerine geldi. Fakat bir uygulamanın buna çözümü var.

3.5mm’lik kulaklık çıkışlarının bundan böyle ağır ağır yok olmaya başlamasından sonra telefon üreticileri, nedendir bilinmez, bildirim LED’lerini de kaldırmaya başladı. Android telefonunuza bir bildirim geldiğinde ekranı açmadan veri sahibi olmanızı sağlayan bu küçük LED ışığı, bildiğiniz üzere Google Pixel 3’te ve OnePlus 6T’de bulunmamakta.

Ama bir XDA geliştiricisi, bu özellikten vazgeçemeyenler için bir çözüm bulmuş durumda. Üst düzey bir XDA aza ve geliştiricisi olan Grokus, Pixel Pulse adında bir başvuru formu ilerletti. Bu sayede birçok telefonda görmeye alıştığımız ve üst çerçevede yer alan ışık yerine, Ambient Display’de yanıp sönen bir bildirim ışığı göreceğiz.

XDA, “Bu kullanım yanıp sönen bir ambient display oluşturuyor. Pixel Pulse, ekranı aralıksız açık yetişmek yerine bildirimleri bir nabız gibi belirlenmiş aralıklarla gösteriyor.” açıklamasını yapıyor.

Dilekçe aynı zamanda bu “nabızların” aralığını ve rengini de değiştirmenize müsade veriyor. Bu Nedenle öbür uygulamalar için öbür renk ve süreler kullanarak hangi bildirimin nereden geldiğini daha basit görebileceksiniz. Ancak bu özelliklerin ücretli olduğunu da söyleyelim.

Başvuru Formu Google Pixel 3 serisi ve OnePlus 6T için geliştirilmiş olduğundan diğer cihazlar için çalışıp çalışmama garantisi ise yok.

Kaynak : https://fossbytes.com/notification-led-on-pixel-3-and-oneplus-6t-with-pixel-pulse/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir