Porsche Yeni Bir Karar Aldı!

Otomobil admin 211 Okundu
sponsorlu reklam

Porsche Yeni Bir Karar Aldı!

Geçtiğimiz günlerde otmobil devleri, dizel konusunda bazı köklü şartların değişmesi yapmaya başladı. Porsche CEO’su Oliver Blume, dizel konusunda tasarruflu kişi olmadıklarını fakat akaryakıtın hala dünya için fazla manâlı olduğunu dile getirdi. Alman araba üreticisi odağını geçtiğimiz aylarda elektrikli ve hibrit araçlara yoğunlaştı.

Buna örnek olarak 2019 model Cayenne SUV gösterilebilir. Şirket otomobilin tanıtımını yapmış fakat dizel versiyonunu açığa çıkaramamıştı. Kısa bir vakit sonradan da benzer aracın hibrit olarak güncellenmiş halini kullanıma sunmuştu. Şirketin planları aralarında 2025 yılına dek elektrikli araçlara geçme var. Şirket gelecek yıl Taycan ismini verdiği bir elektrikli spor otomobil sunmayı hedefliyor.

Otomotiv endüstrisi, elektrikli ve hibrit araçları kullandığımız bir geleceğe evriliriyor. 2015 yılındaki Volkswagen emisyon skandalı da bu süreci hızlandırmaya başlamıştı. Ayrıca Porsche, 2015 yılından beri ABD’de herhangi bir dizel araç satmamış hatta emisyon testlerini atlayan 22 bin Cayenne SUV aracını geri çağırmıştı.

O zamanlar bu koşul sadece üretimin bir süreliğine duraklatılması gibi görünse de bugünkü yorumlama, tüm kara düşünceleri kafalardan silmeye yetti. Kısacası rahatlıkla söyleyebiliriz ama bundan sonraki Porsche araçlarda dizel olmayacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir