PS Vita resmen tarih oldu

Haberler admin 119 Okundu
sponsorlu reklam

PS Vita resmen tarih oldu

Bu alanda sektörün tekeli konumunda bulunan Nintendo’ya kafa tutan Sony, sonunda Vita’nın üretimini resmen sonlandırdı.

PSP ile gelen başarının arkasından yeni tür bir el konsolu için incelemeler başlamıştı. Nitekim PS Vita 2011 yılının sonlarına doğru raflardaki yerini aldı.

PlayStation 2’den daha zinde bir yapıya sahip olan Vita, dokunmatik ekranı, harekete aklıselim yapısı, ön ve arka tarafta yer alan kameraları ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Lakin PS Vita’nın satışa sunulduğu dönemde akıllı telefonların yaygınlaşması bu konsolun ömrünün kısa olmasına niçin oldu.

O dönemde Vita için yeterince oyun çıkmaması, 3. parti geliştiricilerden zorunlu desteğin gelmemesi, Sony’nin portatif el konsolu pazarından silinmesine neden oldu.

Kısa vakit önce Vita’nın üretimini Amerika ve Avrupa’da sonlandıran Sony, son kalesi olan Japonya’yı da kaybetti. Geçtiğimiz gün itibariyle Japonya’daki Vita üretiminin de durdurulduğu açıklandı. Bu PS Vita’nın resmen tarihin tozlu raflarına gönderildiğinin haberi diyebiliriz.

Sony bu reddeden sonra yeni bir taşınabilir konsol pazarlar mı agnostik. Lakin Nintendo’nun bu sektörde hala zirvede yer aldığını da unutmamak gerekiyor.

 

Döşemenin altından çıkanlar şaşırttı!

Son halini görenler inanamadı

O defter kapandı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir