PS4 satışları 100 milyona yaklaştı

Haberler admin 165 Okundu
sponsorlu reklam

PS4 satışları 100 milyona yaklaştı

Sony’nin geçtiğimiz nesilde satışa sunduğu konsolu PlayStation 3, üretim ömrü her tarafında 80 milyona yakın satmıştı. Sony’nin PlayStation 2 ile yakaladığı başarı ardından PlayStation 3’te oyun severleri kızdıran açıklamaları, cihazın satmak rakamlarında geri kalmasına neden olmuştu.

Sony 600 dolardan satışa sunduğu PlayStation 3 için “parası yetmeyenler PlayStation 2 alsın” gibisinden bir açıklamada bulunmuştu. sonuç olarak Xbox 360 satışları patlarken, PS3 satışları da Sony’nin elinde patlamıştı.

Japon konsol devi PS3’te düştüğü hatalara PlayStation 4’te düşmedi. Oyuncuları memnun edecek yaklaşımlar sergileyen Sony, bu neslin açık ara şampiyonu olmayı şimdiden garantiledi.

Japon oyun devinin geçtiğimiz çeyrek için yaptığı açıklamada dağılma miktarının 94.2 milyona ulaştığı kaydedildi. Şüphesiz bu dağılım miktarı, konsolun satış miktarı anlamına gelmiyor. Yani hemen dünya genelinde evlerde ve mağazalarda satılmayı bekleyen 94.2 milyon PS4 bulunuyor.

Bu rakamın Sony için önemli bir başarı olduğunu kabul etmek gerekiyor. 4 milyon PS4’ün mağazalarda beklediğini varsayarsak, şimdiye değin 90 milyon PS4 satıldığını söyleyebiliriz.

PlayStation 4’ün 2020 sonuna kadar 100 milyon satmak rakamını aşması pek de sürpriz olmayacaktır. Yeni nesil konsolların 2020’den önce çıkmayacağını varsayarsak, PS4 satışları bir zaman daha belirlenmiş tempoda devam edecektir.

 

Meşhur futbolcunun kardeşi olduğu ortaya çıktı

Nadir rastlanılan doğa olayı

YouTube’da nasıl para kazanılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir