PUBG oyununa süre limiti

Haberler admin 89 Okundu
sponsorlu reklam

PUBG oyununa süre limiti

Hindistan’daki birkaç eyalette gençler, gün içerisinde saatlerce oyun içerisinde kaldıkları gerekçesiyle yetkililerin yakın takibindeydi. Son olarak Eyalet görevlileri, PUBG oyununa kesin olarak yasaklanmış getirdi. Yasağa uymayan gençlerden bazıları da tutuklandı oysa sonrasında özgür bırakıldı.

Dünya genelindeki gelişmeler negatif yönde devam ederken oyunun geliştiricisi Tencent, zor bir karar verdi. Artık PUBG oynarken 6 saat limitiyle karşılaşabilirsiniz. PUBG Mobile kullanan kişiler; oyunun başlangıcından bütün 6 saat daha sonra bildirim alacalar.

Oyun sizleri sistem üzerinden uyaracak ve 6 saatten fazla oynamanın zararlı olabileceğinden bahsedecek. Bir Takım kullanıcılar bu sisteme şimdiden geçti. Bazıları konuyla ilgili şikayetlerini de dile getirildi. Kullanıcılar şikayetlerinde; oyunun hemen şimdi 2. saatinden itibaren dikkat geldiğinden bahsetti. Bu başvuru öncelikli olarak Hindistan gibi ülkelerde başlayacak ve daha sonra bütün Dünya genelinde yaygınlaşacak.

Bilhassa de lise çağındaki çocukların bu konuda son derece dikkatli olması gerekiyor. Yapılan istatistiklerde, jurnal PUBG oynama süresinin sıradan olarak 6 saati geçmeye başladığı açıklama ediliyor. Sizce de PUBG Mobile oyununa sınırlama getirilmeli mi? Konuyla ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

 

Yavrusuna saldıran aslanı biçare etti

Kayıp denizaltı 77 yıl sonra bulundu

UEFA’da ‘Galatasaray’ sıkıntısı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir