Razer, Tepkime Süresiyle Gözleri Kamaştıran Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Donanım admin 191 Okundu
sponsorlu reklam

Razer, Tepkime Süresiyle Gözleri Kamaştıran Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Oyuncu donanımları konusunda sektörün liderlerinden olan Razer, e-sporculara özel olarak tasarladığı Raptor adındaki monitörüyle CES 2019’da karşımıza çıktı. Firmanın ışıklandırılmış dizaynına modern bir şekilde ayak uyduran monitör, tepkime süresiyle gözleri dolduruyor.

Oyun oynarken en çok gereklilik duyulan şey, iyi bi bakış kalitesidir. Nitekim bakış ne dek kaliteli olursa olsun, ekran donanımınız iyi değilse deneyim yeniden iyi bir noktaya gelmez. Özellikle çevrimiçi oyunlarda karşımıza çıkan reaksiyon süresi (cevap süresi) sorunları, oyuncu monitörlerinde ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Günümüz teknolojileriyle muhtemel en olan en kısa reaksiyon sürelerinden birisine sahip Razer Raptor e-sporcu monitörü, CES 2019’da tanıtıldı. Işyeri laf konusu tepkime süresinin 4 ms olduğunu açıkladı. Eğer hareket bulanıklığını (Motion Blur) azaltırsanız bu vakit 1 ms’e kadar geriliyor. 27 inçlik IPS panel, AMD’nin FreeSync teknolojisinden destek alıyor.

Monitörün geleneksel monitörlerden bir diğer kayda değer farkı, kablo düzeni:

Razer’ın kendi tasarımı olan bu kablo sistemi, geleneksel HDMI, DisplayPort, USB ve şiddet temas noktalarının yeniden yorumlanmış hali. Kabloların kendilerine ait kanallardan monitöre bağlanmaları, muhtemel hasarları engelliyor. Taban kısmı monitöre geniş bir şekilde yardım olduğu için ekranın hasar görme ihtimali de azalıyor. Ayrıca monitörün üzerinde plastik yerine, kumaş şehvetli uyandıran metal bir malzeme kullanılmış durumda.

2560 x 1440 çözünürlükte 144 Hz yenileme hızı sunan Raptor, 420 nit parlaklıkta HDR desteği veriyor. böylece sadece oyuncular için yok, tasarım işiyle uğraşanlar için de yerinde bir seçenek olabilir.

Razer Raptor, ABD’de 699 dolarla satışa sunulacak oysa satış tarihi hemen şimdi netleşmiş yok.

CES 2019’daki her detayı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, takipte kalın.

Kaynak : https://www.ign.com/articles/2019/01/07/ces-razers-new-raptor-monitor-updated-blade-15-and-new-panels

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir