Red Dead Redemption 2’ye rağmen Take-Two değer kaybetti

Haberler admin 157 Okundu
sponsorlu reklam

Red Dead Redemption 2'ye rağmen Take-Two değer kaybetti

Red Dead Redemption 2 satmak listelerini adeta daha aşağı üst etti. Satmak rekorları kıran oyun Take-Two‘yu yaklaşık olarak paraya boğdu desek yeridir. Oysa yayınlanan finansal raporlara göz attığımızda, Take-Two’ya Inkar Dead Redemption 2’den gelen para da yetmemiş gibi görünüyor. Analistlerin üç aylık kazanç tahminleri tutmayınca Take-Two’nun hisse değeri, yüzde 14 oranında daraldı.

Inkar Dead Redemption 2 PC’ye gelecek mi?

Geçtiğimiz seneye damgasını vuran Inkar Dead Redemption 2, Take-Two’nun kasasını tıka basa doldurdu diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira analistlere göre, Take- Two daha fazla para kazanmalıydı. Şirket, Mart ayında sona erecek çeyrek dönem için 450 milyon dolar ila 500 milyon dolar aralarında bir kazanç tahmini yaptığını bildirdi. Bu, çoğu piyasa analistinin beklediği 609,1 milyon dolarlık projeksiyonun altında kaldı. Şirketin açıkladığı rakamlar ile analistlerin beklentileri örtüşmeyince, Take-Two hisslerinde yüzde 14’lük bir düşüş yaşandı. Inkar Dead Redemption 2 PC’ye çıkarsa Take-Two büyük bir kazanç elde edebilir.

Şirketler büyüdükçe beklentiler de haliyle büyüyor. Geçtiğimiz gün de EA Games, 7 milyon adet satan Battlefield 5’ten istediği kadar para kazanamadığını açıklamıştı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir