Rekora koşan Fortnite Battle Royale’a, Apex Legends engel oldu

Haberler admin 200 Okundu
sponsorlu reklam

Rekora koşan Fortnite Battle Royale'a, Apex Legends engel oldu

Oyun dünyasına bomba gibi düşen Apex Legends, oyuncu sayısını kısa bir zaman içinde arttırdığı gibi izleyici sayısını da katlayarak arttırdı. canlı yayın platformu Twitch.tv’de 11 ay boyunca en fazla izlenen oyun olan Fortnite Battle Royale’in 12 ay her tarafında en fazla izlenen oyun olma rekoru kırmasına, Apex Legends engel oldu. Şubat ayına kadar zirvede yer alan Fortnite, Şubat ayında koltuğu Apex Legends‘a devretti. 

Apex Legends yeni sezon ne zaman başlayacak?

Apex Legend Twitch.tv’de en yüksek 670 binden pozitif anlık izleyici sayısına ulaşarak önemli bir galibiyet elde etmişti. Fortnite ise en fazla 615 bin anlık izleyici sayısına ulaşmıştı. Githyp istatistik sitesinin raporuna kadar, Apex Legends izleyici sayısını tüm Şubat ayı boyunca korumayı başardı. 

Respawn Entertainment‘ın geliştirdiği Apex Legends, kısa vakit içinde oyuncuların büyük sevgisini kazandı. Battle Royale türüne getirdiği yeni dinamiklerle kısa sürede oyuncu kitelsini genişletmeyi başaran ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends, bir hafta içinde 10 milyonu aşan oyuncu sayısı ile dikkat çekmişti. Apex Legends’ın şu anda 50 milyonu aşan bir oyuncu kitlesi bulunuyor. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir