Resident Evil, Netflix’e Geliyor

Oyun admin 126 Okundu
sponsorlu reklam

Resident Evil, Netflix'e Geliyor

Yıllar baştan başa o kadar çok oyun uyarlaması, sinemaya uyarlandı. Netflix ve HBO gibi özel kanalların yaygınlaşması ile de oyun uyarlamaları, beyaz cama uyarlanmaya başladı. Netflix, ilk olarak Witcher serisini TV’ye intibak kararı alarak, önemli bir projeye imza attı. Gelecek aylarda gösterime girecek Witcher serisinde, Geralt of Rivia rolünü, Superman ve Justice League filmlerinin başrolü Henry Cavill üstlenecek.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Netflix, hemen de Resident Evil’ı beyaz cama uyarlama kararı aldı. Resident Evil TV serisi ile, sinemaya uyarlanan filmler arasında “öykü örgüsü” açısından benzerlik bulunmayacak. TV serisinin, şeytani Umbrella’nın doğuşuna yoğunlaşması ve kült karakterler; Leon S. Kennedy, Claire Redfield ve Chris Redfield gibi figürlere odaklanması bekleniyor.

Şüphesiz bir olasılık daha laf konusu. Resident Evil serisinin en başarılı yapımlarından biri olarak kabul edilen Resident Evil 7 hikayesinin de, TV serisinde yansıtılabileceği iddia ediliyor. Ama bunun düşük bir olanak olduğu fısıldanıyor.

Netflix, yapımcı stüdyo Constantin Film ile uzlaşma sağladı. 6 filmden oluşan Resident Evil serisi, eleştrimenlerden bütün anekdot alamasa da; düşük bütçeyle 1,5 milyar dolar civarında gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Resident Evil 7 ve Resident Evil 2: Remake oyunlarıyla Capcom önemli bir kar elde etti. Constantin-Capcom ortaklığı bu karı, Netflix televizyon serisi ile katlamaya kararlı.

Bir garip haberimiz daha var: Constantin, Netflix TV serisiyle, yapımın kökenlerini beyaz cama yansıtırken, yeni bir filmi de sinemaya taşımaya niyetli. 

Televizyon serisinin, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, serinin hayranları ile buluşması bekleniyor. Sinemalarda gösterime girecek Resident Evil yapımının ise 2020’de izleyicilerle buluşacağı öngörülüyor.

Önceki HaberWindows 10’a Daha İyi Raw Desteği Geliyor Sonraki HaberBlack Desert Türkiye’de Gölgeler Arenası Coşkusu!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir