Rusya’ya Ait İnsansız Hava Aracı S-70 Avcı’nın İlk Görüntüleri İnternette Yayınlandı

Bilim admin 108 Okundu
sponsorlu reklam

Rusya'ya Ait İnsansız Hava Aracı S-70 Avcı'nın İlk Görüntüleri İnternette Yayınlandı

Bir süre önce üretileceğine dair haberler duyduğumuzda Rus yapımı S-70 Avcı’dan birincil görüntüler internette yayınlandı. 1.000 km/s azami hıza ulaşabileceği belirtilmiş İHA’nın dağıtılmış silahlar barındıracağı da verilen bilgiler aralarında.

Rusya’nın ilk büyük insansız hava aracı S-70, testleri geçmeye devam ediyor. 2011’de yayınlanan Rusya Savunma Bakanlığı’nın sözleşmesi sonucunda, PJSC kadar yürütülmeye başlayan bu büyük proje, Rusya donanmasının sahip olacağı birincil ağır insansız hava arabulucu olarak tarihe geçecek.

Daha önce de S-70’in üretildiğine dair haberler basında yer almıştı ve birincil uçuşları için hazırlıkların yapıldığı belirtilmişti. Yayınlanan bilgilere kadar, S-70 ilk uçuş testini tamamladı. Radar gizliliğine sahip olan S-70 Avcı, 20 ton ağırlığında olacak. Uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirecek olan bu insansız hava aracı, çeşitli hassas silahlar kullanabilecek ve uçuş hızı 1.000 km/s’i bulacak.

Devlete Ait çıkışı için 2020 yılı dikkat çekici edilse de herhangi bir problem olmadığı sürece S-70’in 2019 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/savunma/201901261037305322-iha-s70-avci-birincil-fotograflari-internette-yayinlandi/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir