Samsung, Galaxy S10 Lite’ta da Snapdragon 855 Kullanabilir

Cep Telefonları admin 143 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung, Galaxy S10 Lite'ta da Snapdragon 855 Kullanabilir

Yeni amiral gemilerini içeri almamak için geri sayıma başlayan Samsung’un giriş seviyesindeki telefonunda bile çok zinde bir işlemci olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S10 akıllı telefonlarının Şubat sonunda gelmesi bekleniyor ve söylentiler doğruysa seri üç ayrı model ile tanıtılacak. Yeni sızıntılardan edinilen bilgilere göre de giriş seviyesindeki S10 Lite’ın dinç bir işlemciyi bünyesinde barındıracağı yönünde.

Bundan önceki sızıntılarıyla herkesin güvenini kazanmış Twitter kullanıcısı Ice Universe’e göre, S10 Lite serinin pahalı modellerindeki gibi Snapdragon 855 ya da Exynos 9820 işlemcilerinden birini kullanacak.

Eğer bu data doğruysa serinin giriş seviyesindeki telefonun bile fazlasıyla zinde olacağını söyleyebiliriz. İşlemci konusunda elini korkak alıştırmayan Samsung’un ekran ya da kamera konularında kesintiler yapacağını düşünüyoruz. iPhone’un X serisindeki XR ve Xs modelleri arasındaki farklar buna örnek olarak gösterilebilir.

Tanıtımına eksik bir zaman kaldığı için Şubat ayına kadar S10 ve S10 Lite sızıntılarının artması bekleniyor. Fazla ince çerçevelerin yanı sıra 4.000 mAh’lik batarya da söylentiler aralarında.

Galaxy S10 Lite 5,8 inçlik bir ekranla gelmesi beklenen bir telefon. Standart Galaxy S10 6,1 inçlik bir ekranla gelecekken en fiyatı yüksek model olan Galaxy S10+ 6,4 inçlik bir ekranla gelecek.

Fiyat konusundaki tahminler ise antre seviyesindeki Galaxy S10 Lite’ın 650 ila 750 dolar arasında bir fiyata sahip olacağı yönünde.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/samsung-galaxy-s10-lite-tipped-to-pack-a-premium-processor-chip

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir