Samsung, Huawei işlevine özendi

Cep Telefonları admin 122 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung, Huawei işlevine özendi

Gizmodo kadar ortaya çıkarılan bir rapor, Samsung’un fazla konuşulan yeni amiral gemisi Galaxy S10’un daha önceden aşina olduğumuz bir özelliği de bünyesinde bulunduracağı iddiasını öne sürüyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Daha önce Wall Street Journal göre öne sürülen iddia göze çarpan: Samsung, Huawei’nin adımlarını izleyerek bir sonraki amiral gemisinde Mate 20 Pro’da da gördüğümüz ters kablosuz şarj özelliğini sunacak. Bir De, bir zeki telefonun batarya ömrünü diğer kablosuz sorumluluk destekli cihazlarla paylaşmasını karşılayan özellik Galaxy S10 serisinin geleceği konuşulan üç farklı modelinde de ortaya çıkacak.

Gizmodo’nun raporuna kadar Samsung’un bu özelliği Powershare adı aşağı tanıtacağı doğrulandı. Ters kablosuz yük özelliği, başlangıçta Huawei göre Mate 20 Pro ile tanıtılmıştı. Özelliğin “patavatsız” olduğunu savunan birçok kullanıcı olsa da çoğu imalatçı bu özelliği kendi modellerine eklemek için çalışmalarını hızlandırmış gibi görünüyor.

Elbette ama Samsung’un bu özelliği Galaxy S10‘a eklemesinin sebeplerinin aralarında Apple‘ın da iPhone modellerine kablosuz şarj teknolojisini ekleyerek bu konudaki açığını kapatması da sayılabilir. Lakin Samsung’un bu özelliği başarılı olarak sunmak için dikkat etmesi gereken iki manâlı nokta var.

Birincisi, kablosuz sıkıntı işleminin çabuk olmasının gerekliliği. Çoğu Mate 20 Pro kullanıcısı, zıt kablosuz yük hızının özelliği kullanışsız kılacak kadar yavaş olduğundan şikâyetçi durumda. Samsung’un Powershare özelliğini bu sorundan arınmış bir şekilde sunup sunamayacağı bu sebeple bir merak konusu olacak. Rapora göre Samsung’un bunu Galaxy S10 ile birlikte sunması uzakta bir ihtimal.

İkinci nokta ise bu özelliğe sahip olacak olan bir cihazın pil kapasitesinin önemi. Gizmodo’nun raporuna göre bu özellik Samsung’un gelmesi beklenen üç amiral gemisi modelinde de bulunacak. Bu noktada en minik S10 modelinin deha Galaxy S9 modeline kadar hatrı sayılır bir kapasite artışı yakalaması gerekiyor zira S10 üzerinden sadece akıllı saat ya da kablosuz kulaklıkları sıkıntı edebiliyor edinmek, kullanıcılar arasında Powershare’in o kadar da kullanışlı bir nitelik olmadığı düşüncesinin oluşmasına sebep olacaktır.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Ters kablosuz çok miktar teknolojisi, zeki telefonunuzda bakmak istediğiniz bir özellik mi? Açıklama kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki HaberTP-Link Archer C58HP, “Dinç” Antenle Geliyor Sonraki HaberAndroid’li Telefonlar, Basılmış Kafaya Boğun Eğdi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir