Samsung Keyboard güncelleniyor

Mobil Uygulamalar admin 178 Okundu
sponsorlu reklam

Samsung Keyboard güncelleniyor

Samsung’un halihazırdaki klavye uygulaması, pek fazla Samsung kullanıcısı tarafından seçim ediliyor. Swift Keyboard gibi alternatifleri deneyenler de var şüphesiz, ancak Samsung’un klavyesine ekleyeceği yeni bir nitelik ile büyük boyutlu aygıt kullananlar diğer bir alternatif bulmakta güçlük çekecekler gibi duruyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için görünen Android Pie beta sürümünde yeni bir özellik beliriyor. Samsung’un klavye biçiminde farklılığa gittiği açık. Zira klavye uygulama alışkanlıklarına yeni bir seçenek daha eklemiş gibi görünüyor.

201810291938076385.jpg Samsung, Andorid Pie'da Klavyeyi Güncelliyor

Klavye boyut seçenekleri arasında standart klavye ve tek el klavyenin derhal yanında kayan klavye adında yeni bir birim daha görünüyor. Samsung, bu yeni klavye biçimiyle kullanıcının klavyeyi ekran üzerinde istediği alana taşıyabilmesini sağlayacak. Bu da kuşkusuz tek elle yazı yazmayı kolaylaştıracak bir nitelik.

XDA-Developers göre saptama edilen bu yeni nitelik, yine burada belirtildiği üzere gerçekten yeni yok. Kayan klavye, namı diğer Floating Keyboard Galaxy S5’te de yer alıyordu. Android 4.4 ile çalışan Galaxy S5‘ten sonradan gelen öteki güncellemeler ile Samsung bu özelliği kaldırmıştı. Fakat görünen o fakat, kayan klavye geri dönüyor.

Önceki HaberYeni MacBook Air Özellikleri, Fiyatı ve Fazlası!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir