Shazam’a “Apple güncellemesi” geldi

Mobil Uygulamalar admin 230 Okundu
sponsorlu reklam

Shazam'a

Geçtiğimiz Eylül ayında, Apple’ın Shazam’ı satın alma haberi mobil başvuru formu piyasasında ses getiren olaylar arasında yerini almıştı. Shazam, kullanıcılarının dinlediği müziğin küçük bir kısmını kaydederek dinledikleri şarkının ismi ve sanatçı bilgisini sağlayan bir başvuru.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Shazam bundan böyle bir Apple servisi olduğu için Apple’In servislerinde barınacak ve bu sebeple kullanıcılara yönelik lisans sözleşmesi de Apple’In mahremiyet politikalarına emrindeki olacak.

Bugünden itibaren Shazam uygulaması tüm kullanıcılarına bundan böyle Apple’ın bünyesine katıldığını ve bu sebeple kullanıcı lisans sözleşmesinin yenilendiğini ileten bir dikkat gösterecek. Kullanıcılar, başvuru formu üzerinden bireysel bilgilerinin bundan daha sonra nasıl kullanılacağı hakkında da veri sahibi olabilecek.

Uygulamanın sunduğu web sayfası hem servisin kullanıcılarına Shazam’da yer alan Facebook‘a bağlı oturum açma bilgileri dahil bütün kişisel bilgilerini servisten silme imkânı da verecek. Kullanıcılar bu verilerini sildiklerinde cihazlarında depolanan meşhur parçaların listesini de kaybetmeyecek. Oysa cihazda saklanan parça bilgileri sunuculardan silindiği için servis üzerinden senkronize edilmeyecek ve başvuru formu telefondan kaldırıldığı takdirde bu bilgiler servis üzerinden geri dönülmez olarak erişilemez olacak.

Kullanıcılara ait uygulama inceleme verileri ise bireysel verileri silindiği takdirde deha Shazam’ın kullanıyor olduğu Apple sunucularında kalacak ama bundan sonra tüm bu bilgiler anonim olarak saklanacak. Shazam’ı oturum açmadan kullanan kullancılar ise servisi bu şekilde kullanmaya devam edebilecek, bu kullanıcıların dilekçe verileri hiçbir şekilde kendi kişisel verilerine yan olmayacak.

Apple tarafından satın alınan Shazam müzik tanınma servisinin Android uygulamasına Play Store üzerinden ve iOS uygulamasına da App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önceki HaberFacebook’un yeni yeteneği ‘ses’ getirecek! Sonraki HaberWhatsApp’ın Sticker’ları Geliyor!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir