Siber güvenlik robotu 1 yaşında!

Yapay zeka admin 133 Okundu
sponsorlu reklam

Siber güvenlik robotu 1 yaşında!

Meslek dünyasının dijitalleşmesiyle birlikte şirketlerin siber güvenlik alanındaki bilirkişi ihtiyacı hızla artıyor. Güvenlik operasyon merkezlerindeki uzman açığını kapatacak teknoloji ise Türkiye’de üretiliyor. Siber emniyet alanında içe doğru tecrübeye sahip bir takım göre 2017 yılında Bilkent Cyberpark’ta kurulan Atar Labs, Diffusion Capital Partners’tan aldığı 2,5 milyon Euro tohum yatırımıyla Türkiye’nin ilk ve tek siber güvenlik operasyon merkezi yazılımını geliştiriyor.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Bir yıl içinde dört şahsiyet çekirdek bir ekipten, 50’den fazla mühendisin çalıştığı, küresel hedefleri olan bir girişime dönüşen Atar Labs, %100 yerli ve milli olarak geliştirdiği siber emniyet robotu ATAR ile Türkiye’nin ve dünyanın siber güvenlik bilirkişi açığını otomasyonla kapatmayı hedefliyor. ATAR, ileri seviye otomasyon teknolojisi sayesinde güvenlik operasyon merkezlerindeki meslek yükünü önemli ölçüde azaltarak verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Prestijli global ödüller

Devlet kurumlarından bankalara, telekom şirketlerinden büyük holdinglere dek farklı segmentlerdeki kuruluşların emniyet operasyon merkezi yazılımı olarak seçim ettiği ATAR, prestijli Red Herring Top 100 Global listesinde yer alarak küresel açılımına dinç bir başlangıç yaptı. Kendi alanlarında ezber bozan inovasyona imza atan girişimlerin seçildiği global listeye adını yazdıran Atar Labs, ayrıca Cyber Defense Magazine tarafından verilen Cyber Defense Global Awards ödüllerinde Son Teknoloji SOAR ödülüne layık görüldü.

2019 ihracat yılı olacak

Siber emniyet alanındaki uzman yetersizliğinin yerel değil, küresel ölçekli bir gereklilik ortaya çıkardığını kaydeden Atar Labs CEO’su Burak Dayıoğlu, “Atar Labs kuvvetli bir takım ve önemli yatırım desteğiyle Türkiye’den dünyaya açılıyor. Ilk yılımızı başarıyla tamamlarken, yurt dışı hedeflerimiz için vites yükseltiyoruz. 2019 yılında en kayda değer konu başlığımız globalde büyüyerek, ihracat faaliyetlerini artırıp, Türkiye’nin kazanmasını karşılamak olacaktır,” diye konuştu.

Önceki HaberLenovo ve NetApp Meslek Birliğine Gitti  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir