Şık tasarımı ile dikkat çekiyor

Haberler admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Şık tasarımı ile dikkat çekiyor

16.9mm kalınlığında ve 1.8kg ağırlığında. Metal ve göze güzel gelen bir tasarımı olan ürün, bununla birlikte rahatlıkla taşınabilecek yapıda.SF315-52G model numaralı olan bu ultrabook, kullanıcılara birçok ayrı renk seçeneği sunuyor.

Ürünün tasarım detaylarına baktığımızda, klavye çok göze çarpan. Tuşlar büyük ve alttan aydınlatmalı. Türkçe karakter desteği de bulunuyor. Ama istikamet tuşları fazla ufak kalmış.15.6 inch değerdeki ekran, FHD çözünürlüğe sahip. IPS teknolojisi kullanıldığı için farklı açılardan bakıldığında da net görüntülere erişmek muhtemel.

Üründe  Intel’in 8. cins Core i5 işlemcisi bulunuyor. Bunun yanında 256GB SSD ve 4GB RAM değerleri var. Doğrusu RAM değeri biraz daha yüksek olabilirdi. Yaptığımız denemelerde, bu konfigürasyonla pek fazla işimizi rahatlıkla halledebildik. Sunum planlamak, internette sörf gerçekleştirmek ya da bir şeyler izleme. Bu herif işlemler için çok performanslı. Oyun tarafına geldiğimizde ise, eski oyunları oynama şansınız var. yine de bu cihazın oyunlar için tasarlanmadığını söylemeliyiz.

Biraz da pil performansından söz edecek olursak, gündelik işlemlerinizi halletmeniz için tek sıkıntı tatmin edici oluyor. Ürün, tek sıkıntı ile takriben 8 saatlik uygulama ömrü sunuyor. Natürel video ve oyun tarafında süre geçirdikçe bu sürenin de azalacağını söyleyelim. Mesela, ekran parlaklığı %100 iken internetten takriben 4 buçuk saat baştan başa FHD film izleyebilirsiniz.

Son sözlere gelecek olursak Swift 3, gerek tasarımı, gerekse de kullanılabilirliği ile gündelik yaşantınıza olumlu tesir edebilecek bir mahsul. Keşke RAM tarafında biraz daha bonkör davranılsaymış.

 

Feghouli’den flaş karar

Sakın ikinci kez ısıtıp yemeyin!

Bu Faruk o Faruk yok!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir