SIM kart kopyalayana kötü haber!

Genel admin 164 Okundu
sponsorlu reklam

SIM kart kopyalayana kötü haber!

SIM kart korsanları sonunda işledikleri suçun cezasını çekmeye başlıyor. Daha önce SIM kart kopyaladığı gerekçesiyle tutuklanan SIM kart korsanı Joel Ortiz, suçunu kabul etmesi sonucunda tam 10 yıl hapse mahkum edildi. Kesinlikle Joel Ortiz’in belli başlı suçu SIM kartı kopyalaması değil, 5 milyon layık kripto para hırsızlığı yapması!

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Evet, kripto paraların hayatımızdaki paylarını arttırmalarıyla beraber bu herif suçlara daha fazla şahit olacağız ne eyvah ki. SIM kartını kopyalarak kripto para hırsızlığı yapma arkasında olan bir takım SIM kart korsanları, neyse fakat cezalarını çekmekte gecikmiyorlar. Bunların ilk örneklerinden Joel Ortiz’e bahşedilen 10 sene hapis, bir caydırıcı öğe olur mu agnostik. Bunu önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Joel Ortiz’in bu yılla tam 40 kişinin SIM kartını kopyaladığı biliniyor. Şüphesiz işin içinde sadece Ortiz yok. Kısa bir zaman önce birkaç SIM kart korsanı daha benzer suçlardan dolayı Florida çevresinde tutuklanmış. Hemen sırada onların mahkemeleri var. Bakalım onlar ne kadar suç oluşturan alacak. Görünen o fakat Joel Ortiz içeride yalnız kalmayacak.

Önceki HaberAndroid’de Ön Hafıza Nasıl Temizlenir? Sonraki HaberMozilla Facebook’u Transparan Olmamakla Suçladı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir