Sıra dışı bir kripto-para haberi

Dijital para Bitcoin admin 132 Okundu
sponsorlu reklam

Sıra dışı bir kripto-para haberi

NBA takımı Sacramento Kings‘in en son teknolojilerle deneyler yaptığı bir geçmişi bulunuyor. Ve görünene göre hemen de bu deneyler, topluluğun faydasına kullanılacak. Basketbol takımı, yeni MiningForGood girişiminin bir parçası olarak arena tabanlı veri merkezinde Ethereum madenciliği yapmayı planlıyor. Üretilen kripto para birimleri Sacramento tabanlı problemlerin çözülmesinde kullanılacak ve ilk hedef de bölgedeki zenci vatandaşların teknoloji eğitimi ve meslek gücü oluşumuna asistan olmayı amaçlayan Build Black Coalition olacak. Söylenilene kadar takım, herhangi bir yerde dijital para madenciliği yapan birincil ekip olacak.

Kings, para transferlerini doğrulayacak karmaşık matematik çözümleri için MiningStore tarafından üretilen kripto makineleri kullanacak ve bu transferlerden bir “pay” da MiningForGood’a gönderilecek. Yani paranın tamamı karşılıksız bir şekilde verilmeyecek. Ama tek bir Ethereum parasının değerinin bu haber yazıldığı sırada 415 dolar olduğu düşünülürse, yapılacak bağışın yine de küçümsenemeyecek bir miktarda olduğu kesin.

Bir spor takımının teknolojiyi kullanarak iyi bir hedef için düzenli bir bağış oluşturmasının alkışı yargı eden bir girişim olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu girişimin en büyük problemi ise, Ethereum’un değer yaşanan düşüşün projeye zarar verebilecek olması…

İLGİLİ HABER Facebook, kripto yasağını gevşetti! Önceki HaberYeni iPhone’lara LG Damgası!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir